Diyet Desteği Terapiler

0

Diyetle yaşamaya alışmış biri olarak sağlıklı beslenmenin şart olduğunu bilsem de bir türlü istediğim sonucu alamıyorum.

Doğal olarak diyetlerin işe yaramadığını ve verimli olmadığını düşünüyorum. Tam bu fikre saplanmışken, diyete destek olacak terapilerle ilgili bir yazıya rastladım.

Yapılan diyetlere ek olarak zihni ve bedeni kontrol altına almak çok mantıklı geldi.

kilovermek

Dinamik Yoga; kilo verirken vücudu arındıran ve zihni özgür bırakan bir yöntem. Odaklanmayı sağlarken bir yandan da yağ yaktırıp, yeni kas dokuları yaratıyor.

Düzenli yoga; bir yandan sağlıklı yaşama adım atarken bir yandan da felsefesi ile size faydalı ve zararlı olan şeyleri ayırdetmeyi öğretiyor. İradenizin güçlenmesi diyette bir artı, yememeniz gerekenlerden uzak duruyorsunuz. Power Yoga, Vinyasa veya Ashtanga dan birini seçip başlayın.

Yaptığınız her hareket ve aldığınız her nefes  ile kalori yakacak, toksinlerden arınacak ve organlarınıza masaj yapmış olacaksınız.

dinamikyoga

Hipnoterapi; acıkmadan yeme isteğinizi kontrol altına alabileceğiniz bu yöntemle sürekli yeme isteğinizi kontrol altına alabilirsiniz. Aç olmadan da yeme isteği duyduğunuz, özellikle duygusal açlıkla yediğiniz zamanlar çok tehlikeli oluyor. Amaç hızla kilo vermek değil, verdiğiniz kiloların kalıcı olmasını sağlamak.

Egzersiz yapamıyorsanız ve diyet programına uyuyamıyorsanız bilinçaltınıza hükmetmeyi bu yöntemle başarabilirsiniz. Hipnoz, bilinçaltında yeme isteğini oluşturan noktaları bulup kapatıyor. Yedi sekiz seans uygulanan yönteminin amacı yemekle ilgili olumsuz uyaranları silmek oluyor. Gerçekten aç değilseniz bilinçsiz yeme isteğinden kurtuluyorsunuz.

woman by the psychologist

Ayurveda; doğal bir tıp yöntemi, Ayur “hayat”, veda “bilgi” demek. Sağlıklı beslenerek vücudu ve ruhu mutlu etmeyi amaçlayan uygulamanın kökeni Hindistan ve yaklaşık 5000 yıldır kullanılıyor. Bitkisel kürler,meditasyon,egzersiz ve masaj programlarıyla dayanıklılığı artırmak, zihinsel ve bedensel huzuru ve dengeyi sağlamak hedefleniyor.

Önemli olan kin ve nefretten arınmış, olumsuzluklardan, kötülüklerden kurtulmuş bir beyin. Ancak bu şekilde kilo kaybedileceği söyleniyor.

Bu yöntemi benimseyenlerin muhakkak zencefil, kekik, nane, tarçın, karanfil, fesleğen ve zerdeçal tüketmesi gerekiyor.

ayurveda

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın