Dikkat : Merkür Retrosu Ay Sonuna Kadar Devam Ediyor !

0

Evet, yine Merkür retrosundayız…

Bu yılki retrolar aşağıdaki tarihlerde gerçekleşecek;

Birinci gerileme;  5 ocak 2016  Kova burcunda gerilemeye başlıyor,25 Ocak 2016 ‘da Oğlak burcunda ileri hareketine başlıyor.
İkinci gerileme;2 Mayıs 2016’da Merkür Koç burcunda gerilemeye başlıyor, 22 Mayıs 2016’da hala Koç burcundayken ileri hareketine başlıyor.
Üçüncü gerileme; 2 Eylül 2016’da Başak burcunda gerilemeye başlıyor, 22 Eylül 2016’da hala Başak burcunda ileri hareketine başlıyor.
Dördüncü gerileme; 19 Aralık 2016 tarihinde Oğlak burcunda gerilemeye başlıyor, 8 Ocak 2017 tarihinde Oğlak burcunda ileri hareketine başlıyor.

Aslında  hiçbir gezegen geri gitmez, sadece hızı düşer ve yavaşlar. Dünyadan  bakıldığında ise  geri gidiyormuş gibi gelir. Bu geri gidiş sürecinde genellikle iletişimin aktığı tüm kanallarda bir tıkanıklık söz konusu olur.

merkür
Merkür hangi yaşam alanlarını yönetir;

Merkür; öğrenme, okuma, dinleme, konuşma, araştırma, pazarlık ve görüşme, satma ve satın alma dahil iletişimle ilgili her türlü konuyu yönetir. Ayrıca resmi kontrat ve anlaşmaları, kitap, tez ve senaryo gibi önemli yazılı dökümanları yönetir.

Bu gezegenin ilgili olduğu konular arasında bilgisayar kodlaması dahil her çeşit kod, seyahat, ulaşım ve nakliye de yer alır. Merkür gerilediği dönemlerde bu alanlarda karmaşa yaşanır ve birçok konu kontrolden çıkar.

iş26

Merkür gerilerken neler oluyor;

 • Bu dönem hayatın size dur ve düşün deme sürecidir.Planlarınızı yapın, neler yaptınız hayatınızı sorgulayın.
 • Elektronik aletleri bozar, ayrıca yeni elektronik aletler almak için uygun bir zaman değildir.
 • Cep telefonu ve bilgisayar ile ilgili problemler, elektrikli ev aletlerinde ve tüm elektroniklerde sorunlar çıkar. Bilgisayarınızdaki verileri yedekleyin. Güncellemeler sorun yaratabilir.
 • Her türlü iletişim sorunları ve kazaları meydana getirmeye başlar. Dikkat edin, mesajlarınız yanlış yerlere gitmesin.
 • Sürekli eski konular gündeme gelir, eski sevgililer, eski arkadaşlar gibi…Eskide kalan şeyler kalıcı olmaz, aklınızda olsun.

merkür1

 • Ev almak veya satmak, hatta evlenmek için de uygun bir süreç değildir.
 • Değerli belgeleri veya eşyaları bir yere gönderecekseniz adresi doğru yazdığınıza emin olun, kaybolabilirler.
 • Para hesaplarında ve banka işlemlerinde sorunlar çıkar, kredi kartlarınızı ve ekstrelerinizi iyice kontrol edin. İnternet hesaplarınıza dikkat edin.
 • Seyahata çıkacaksanız bavulları ve biletleri iyice kontrol edin. Arabayla gitmeyi planlıyorsanız muhakkak öncesinde servise götürün.
 • 1-2 hafta öncesinden kalan işlerinizi tamamlayın, bu süreç aslında toparlama tamamlama ve düzenleme getirir.
 • Yeni bir şeylere sakın başlamayın. Yeni ilişkiler, yeni sözleşmeler aniden sonlanır.

person's hand signing an important document

Aslında Merkür retrosu dönemleri geciktirdiğiniz,bir türlü bitmeyen, yapmaya üşendiğiniz eksik veya yanlış konuları düzelttirir. Bunu avantaja çevirmenin yolu kişinin gerçekleştirmek istediği  ve planladığı şeyleri yapmadan önce sağlıklı bir hazırlık devresi geçirdiğini farketmesidir.  Aceleci ve çok koşmaktan yorulmuş birinin yerine, daha sağlam ve eksikliklerini tamamlamış bir insan bırakır. Kişi kendisi ile yüzleştiğinde geleceğe daha farklı ve donanımlı hale gelir.

Merkür içinden “yeniden” geçen her şeyi yönetir ; yeniden yapmak, yeniden gözden geçirmek, yeniden değerlendirmek, yeniden tasarlamak gibi. Karşınıza çıkacak tüm yeni fırsatları duymak insanın hoşuna gider. Doğru olan işinizin kalitesini artırarak, en iyi duruma getirmeye çalışmaktır.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın