Dikkat Güneşli Hava Kandırıyor ! Yazlık Kıyafetlerinizi Almadan Önce Gardrobunuzu Açın…

0

Güzel havaların tuzağına düşmeyin. İnsanı yoldan çıkarıyor. Özellikle de alışverişte. Vitrinler cıvıl cıvıl, rengarenk…Doğal olarak alışveriş isteğini tetikliyor. Kim bilir kaç mağazaya girip çıktınız, beğendiklerinizin bazılarını aldınız, bir kısmını bıraktınız.

Aynı duyguları paylaşıyoruz merak etmeyin. Ama tüm bunlardan önce kendi dolabınızı açıp neler var kontrol etseniz daha mantıklı değil mi?

Hava şartlarının tüketiciler üzerindeki etkileri incelediğinde araştırmalar, güneş ışıklarının alışveriş isteğini artırdığını gösteriyor. Güneş ışığı, öfke ve hayal kırıklığı gibi olumsuz duyguları azaltıyor. Doğal olarak daha kolay ikna oluyoruz.Havanın geç kararmasını da göz önüne alırsak daha çok alışveriş yapıyoruz.

Kadınlar, her yıl 50 saat perakende alışveriş yapıyormuş. 30 kıyafet için 100 saat, 15  çift ayakkabı için 40 saat harcıyormuş. Alışveriş yapmadan önce bu verileri ve gerçekten ihtiyaçlarınızı gösteren listeyi unutmayın…

Gardrobunuzu nasıl düzenleyebilirsiniz?

Kışlık kıyafetleri ayırın ve kaldırın, çok yer tutuyorlar. Nisan ve Eylül arasında giyeceğiniz mevsimlikleri  debir tarafa ayırın.

Düzenleme yaparken boş bir kutuyu yanınıza alın, kullanmayacaklarınızı ihtiyacı olanlara verin. İkinci el satış da yapabilirsiniz.

Elbise, etek, pantolon, şort ve tişörtleri gruplara ayırın. Bunlara uygun kombinleri yapın, aksesuarlarla süsleyin. Kombinlemek şart, bir yere giderken ne giyeceğim derdinden kurtarıyor.

Kim bilir varlığını unuttuğunuz ne kıyafetler var, üstelik gereksiz harcama yapmaktan da kurtulursunuz.

Tabii ayakkabıları da unutmayın; hepsini ortaya döktükten sonra kaç babet ya da sandalet var şaşıracaksınız. Üzerinden etiketi bile çıkmamış parçalar da sizi şaşırtmasın! Onlar her dolapta bulunuyor.

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın