Dekorasyon Meraklılarına Pratik Uygulamalar

0

Her kadının içinde bir amatör dekoratör ruhu vardır. Kendime dikkat ediyorum, ev dekorasyon mağazalarını gezerken sürekli bir şeyleri kombinlemeye çalışıyorum. Birbiriyle uyumlu olan aksesuarları seçmek vakit alıyor, ama aklınızda bir fikirle araştırdığınızda daha verimli oluyor.

Dekorasyon becerilerinizi geliştirmek, yenilikleri takip edebilmek için değişik uygulamalar var.

Dekorasyon alanındaki en aktif blogger’lar İskandinav ülkelerinden, Avustralyalı ve Güney Afrikalı blogger’lar da onları takip ediyor. Kendinize uygulama açısından tek problem mevsimleri farklı zamanlarda yaşıyor olmak…

dekorasyon15

Takip edebileceğiniz blogger’lar; Dressing-the-room, Hemnet,Koolandkreativ,Remodelista,Mystylemyhouse

Dekorasyon dergileri de önemli kaynaklardan; Instyle Home, Home Art,Elle Maison, Maison Française, House Beatiful ve Evim dergileri size fikir ve ilham vermede yardımcı oluyor.

Houzz; iç ve dış mekan tasarımlarının Wikipedia’sı…hem modern hem de sade bir arayüze sahip. Çok işlevsel bir uygulama; işinize yarayan ve beğendiğiniz tasarımları kendi klasörünüze biriktirebilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz bir uygulama olan Houzz’da hızlı arama yapabilirsiniz.

Pinterest özellikle belirli bir oda veya stilde arama yaptığınızda işinize yarıyor. Takip edeceğiniz kategoriler “DIY&Crafts” ve “Home Decor”. En popüler hesaplar ise; Decor Adventures, Designed Decor, Decorator’s Notebook…

Neybers; iPad’e yükleyebileceğiniz bir uygulama, gerçek eşyalar ve tasarımları kullanarak üç boyutlu mekanlar hazırlayabiliyorsunuz. Tablolar, parkeler bir çok seçenek kategorilere ayrılıyor. Odanızdaki mobilyaları ve odayı değiştirmek istediğinizde önce bu sanal uygulamada denerseniz, dekorasyondan sonra  ne ile karşılaşacağınızı görebilirsiniz.

dekorasyon11

Çağdaş tasarımcıların tasarımlarına meraklıysanız “Phaidon Design Classics” adlı uygulamayı indirmenizi öneririz. Böylece uluslararası tasarımcıların son 200 senede yarattığı aksesuar,aydınlatma ve mobilya ve günlük kullandığınız ev eşyalarının en önemli tasarım klasiklerine ulaşabilirsiniz.

Instagramda çok renkli ve hareketli bir dekorasyon dünyası var. İlginizi çeken stilistleri ve markaları takip edebilirsiniz. @decorandmore, @wonderfulrooms, @simplysimplfy,@decor8, @apartmentthreapy ‘yi takip etmeye başlayın.

Markaların güncel kolleksiyonlarına “Architonic” uygulamasından ulaşabilirsiniz. Renk kombinasyonları yaratmak isterseniz “Peppermint 2”, beğendiğiniz koltuğun odanızın ölçülerine uygun olup olmadığını öğrenmek için “Photomeasures” adlı uygulamaları indirebilirsiniz.

Bu alandaki gelişmeleri ve etkinlikleri takip etmek istiyorsanız “Arkitera” adlı internet sitesine bir göz atın. Ayrıca, www.coursera.org” dan sertifikalı ve ücretsiz kurslar için  faydalanabilirsiniz.

 

 

 

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın