Dekorasyon Anlayışı Çoktan Değişti…

0

 

Bu sefer evlerinizden bahsediyoruz. Evlerde yeni dekorasyon trendleri göz alıyor, yaşayanların tarzını yansıtan bu evler gerçekten iç açıyor.

Otoriteler, ev dekorasyonunda yükselen renkler; koyu maun, menekşe,bağ yeşili,liman mavisi,badem ezmesi, kırmızı dalya, gül pembe,gümüş ve dağ lalesi moru diyor. Sadece mobilyalarda değil, duvar kağıtlarınızı ya da boya renginizi de bu renklerden seçebilirsiniz. Ya da bu renklerdeki aksesuarlarla eşyalarınızı tamamlayabilirsiniz.

Vintage mobilya ve aksesuar modası hiç geçmiyor. Müze havasında değil elbette, yeni dokunuşlarla art deco bir kanepeyi çiçekli ve iri desenli modern bir kumaşla kaplatabilirsiniz.

dekorasyon7

Püsküller yine abajurları ve yastıkların kenarlarını süslüyor. Üstelik modası daha da yayılacak. Klasik siyah ve beyaz grafik desenli tasarımlarda göz alıcı desenlerle kendini gösteriyor.

Ekose desenler halı, porselen tabaklar, duvar kağıdı ve battaniyelerde yerini alıyor.

Renk trendi ev dekorasyonunun göz bebeği, farklı renklerle kombin edilen parlak renkler çok şık duruyor.

dekorasyon6

Karmakarışık ve gösterişli etnik desenler, modern desenlerle kombin edilerek kullanılıyor. Tabii bu kadar rengi bir arada kullanmak cesaret istiyor.

Modern geometrik tasarımlar hemen her renkte karşımıza çıkıyor. Petek motifleri ve ekose kumaşlar çağdaş ve geometrik olarak tasarlanmış.

Parlak kadifeler ve parlak dokular perde ve döşemeliklerde kendini gösteriyor. Tüllerde değişik iplikler beraber dokunarak farklı dokular oluşuyor.

dekorasyon10

İpek üzerine brodeler altın ve gümüş ipliklerle kullanılıyor.

Uzakdoğu ve Bohem stili, baskılı kumaş dokumalarda görülüyor.

Pastel tonlarda rengarenk aksesuarlar ve mobilyalar da sevimli duruyor.

Hayvan figürlerini de dekorasyonda kullanabilirsiniz. Örtülerde,aksesuarlarda özellikle yastıklarda kuşlar,kelebekler,zebra,baykuş, aslan ve kaplan figürleri güzel duruyor.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın