Dekoltenizin Güzelliğini İhmal Etmeyin

0

Dekolte bölgesi yaşlanma belirtilerinin en çabuk görüldüğü bölge ve bu nedenle daha çok özen göstermek gerekiyor.
Nasıl bakım yapmanız gerektiği, yaş aralıklarına göre değişiyor.

dekolte2

20’li yaşlarda akne oluşumu da sözkonusu, nedenle akne karşıtı bir temizleme jeli ile yıkanmalı. Hassas derisi nedeniyle güneş ışınlarından çok etkileniyor. Her sabah antioksidan içerikli bir serum uygulamanız ve üzerine koruma faktörü yüksek bir güneş koruyucu uygulamalısınız.
30’lu yaşlarda kahverengi küçük güneş lekeleri belirmeye başlar. SPF korumalı krem şart, sabahları kullandığınız antioksidanlı serumu dönüşümlü olarak C vitamini içeren bir serumla değiştirerek kullanın. Geceleri lekelerin üzerine aydınlatıcı renk açıcı krem uygulayın, retinol içerikli kremler cildin sıkılaşmasını sağlar.

güzellik17

40’lı yaşlarda cilt sıkılaştırıcı kolajen ve cilt dolgunlaştırıcı hyaluronik asit azaldığından, dekoltenizde dikey kırışıklıklar görülebilir. Antioksidanlı serum ve SPF içerikli koruyucuya devam edin. Gece bakımınızda kolajen artırıcı peptid ve kırışıklık önleyici retinol kullanmaya devam edin.
50’li yaşlara geldiğinizde derinizde sertleşme ve sarkmalar hissedersiniz. 40’lı yaşlarda sabah kullandıklarınıza ilaveten, gece için koyu renk lekeleri yok eden, hücreleri hareketlendiren retinol ile glikolik asit içeren ürünleri kullanmalısınız. Kuruluk için de gereken nemi ve olgun ciltlerin bakımını sağlamak için serumlar yerine kremsi yoğun formülleri tercih edin.

dekolte7

Hangi yaşta olursanız olun, dekoltenizi iyi gösterecek gizli taktikler de var;
Pürüzsüz görünmesi için ince çizgileri doldurmanız gerekir, pürüzsüz yüzey için dekoltenizin her yerine makyaj bazı uygulayın.
Bronz görünüm de kurtarıcıdır. Cildinizden bir ton daha koyu bir toz bronzlaştırıcı ile renk farklılıklarını eşitleyin. Göğüslerinizin arasındaki V şeklinin üzerinde fırçanızı gezdirin.
Dekoltenizi vurgulamak için ışıltı veren ve parıltılı kremler toparlayıcı etki yaratabilir. Göğsünüzün üst kısmına parıltılı bir krem sürün, üzerinden şeffaf toz bir pudra ile geçin.

Lütfen Paylaşın...

Bu yazı yorumlara kapalıdır.