Daha Önce Bunları Duymadınız…

0

Tahriş olmuş diş etleri enflamasyon kaynaklı hastalıklara yol açabilir. Meme kanseri riski, diş eti çekilmesi olan kadınlarda %14 oranında daha fazla görülüyor. Ağız bakterileri kana karışarak meme dokusunu tehlikeye atıyor. En iyi çözüm düzenli olarak diş ipi kullanmanız, böylece hem ağzınızı hem de memeleriniz korumuş olacaksınız.

ağızbakımı

Gençliğin anahtarı “telomer uzaması” olduğu iddia ediliyor. 2009 Nobel Ödüllü üç bilim adamı kromozomların uçlarında bulunan telomer ve telomerlerin uzamasını sağlayan bir enzimde olduğunu buldu. TA-65 adlı bir besin takviyesi biyolojik olarak genç görünmenin ve yaşlanmaya veda etmeyi vaadederek satışa sunuldu. “anti-aging.com.tr” web sitesine bir göz atın.

telomeruzaması

20 yaşından sonraki her 10 yılda dolaşım ve solunum sisteminin oksijen ve yakıt sağlama oranı %10 kadar düşüyor. Anlamı “merdivenleri çıkarken daha çok çıkıyormuşuz” gibi hissetmemizdir. Kalp atım hızı ve  kas kitlesindeki normal düşüş aerobik dayanıklılığı kaybettirir. Haftada 3 kez, 25şer dakikalık kürek çekme, kondisyon bisikleti ve koşu bandı kullanarak kalp atım hızını %70 oranında harekete geçirirsiniz.

kalphızı

Araştırmalara göre köpeğinizle egzersiz yaparak aktivite hedefinizin %77’sine ulaşabilirsiniz. Can dostunuzla yaptığınız sporda programınıza daha sadık kalıp daha enerjik olursunuz. Köpekler de insanlar gibi “ runner’s high” denilen durumu yaşıyor. 30 dakikadan sonra endorfin ve hormonlar salgılayarak kendini daha iyi hissediyor.

Tabii ki köpeğin cinsi de önemli, ayrıca vücut ağırlıklarının her 1 kilosu için 30-60 ml su ihtiyacı duyarlar. Her 15-20 dakikada bir su vererek verimli egzersiz yapın.

evcilhayvan

Sirkenizin doğal olup olmadığını anlamak için içine bir diş sarımsak atın. Rengi koyulaşıyorsa doğal değil, sentetik üretilmiş sirke demektir.

üzümsirkesi

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın