Daha Estetik Dişlere ve Gülüşe Sahip Olmanın Yolları

0

Son yıllarda estetik diş hekimliği farklı yöntemler uyguluyor. Eskiden dişlerim nasıl olur acaba diye düşünürken, şimdi hangi yöntem bana uygun diyoruz.

Bonding; küçük aralıkların kapatılması ve kırık dişlerin tamirinde kullanılan bir yöntem, dişlere zarar vermeden ufak bozuklukları gideriliyor. Her yaşa uygulanabilen yöntem, gerektiğinde tekrar yapılabiliyor. Bir seans 15 dakika ile 1 saat arasında, süresi ve sayısı yapılacak işleme göre değişiyor.

Dayanıklılık süresi 5 yıl, ağız bakımına,sigara alışkanlıklarına ve beslenme alışkanlıklarına göre değişebiliyor.

estetikdiş

Smart Smile Design; tedavi kısa zamanda gerçekleşiyor ve hastayı yormuyor. Kişi dişlerinden memnun değilse ve laminalarla gülüş tasarımı yaptırmak istiyorsa, sıfırdan diş yaptırmak istiyorsa ve eski kaplamaları varsa önce ölçü alınıyor. Ardından şu aşamalar uygulanıyor;

Fotoğraf çekilip bilgisayar yardımı ile hasta muayene edilerek bir tasarım  oluşturuluyor.

Bu tasarım ile özel mumdan dişler yapılıp ağıza uygulanıyor. Tasarım ağızda incelenerek modifikasyonlar,gülüşe göre düzeltmeler, kısaltmalar yapılarak şekil veriliyor.

Sonra seçilen renk ile tasarım oluşturuluyor. 3 seansta güzel bir gülüşe kavuşuluyor.

gülüştasarımı

Gülüş Tasarımı; daha genç görünmeyi sağlayan bu yöntem aynı zamanda hekimlik ile sanatın birleşimi aslında, böylece yüze özel gülüş sağlanıyor. Yüz hatları, dişlerin rengi, sıralanışı, cinsiyet, yaş , diş etleri ve dudaklar estetik gülüş ifadesini belirler.

Pembe Estetik; estetik diş eti uygulamalarına verilen ad, diş etlerinin sağlıklı olması, rengi ve seviyesi ile dişlerin güzelliği tamamlanır. Fazla görünen diş etleri ve asimetrik diş eti seviyesi için lazerle yapılan 15 dakikalık bir yöntem uygulanıyor.

Diş Beyazlatma; iki tip uygulanıyor. Biri evde uygulanan ev tipi beyazlatma, diğeri klinikte uygulanan ofis tipi beyazlatma. Ofis tipi, ev tipine göre daha etkili sonuç veriyor. Ofis tipinde önce dişlere ilaç sürülüyor. Sonra ağzı açık tutan bir aparat yerleştirilerek Utraviyole ışını veriliyor. 20’şer dakikalık 2 seans uygulanıyor, gerekirse 1 saate tamamlanıyor.

 

 

 

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın