“Cloud Eggs” ile Tanıştınız mı?

0

Sosyal medya yaşamın her alanında etkili. Artık moda Instagram’da  şekilleniyor. Giysiler, saç kesimleri, makyaj trendleri, tatil fotoğrafları, ayakkabılar, takılar hatta yemekler…Bir fotoğraf, virüs gibi dünyanın her köşesine yayılıyor. Sonrasında o karenin benzerini elde etmek için bin bir emek harcanıyor.

Sosyal medyanın son çılgınlığının adı “cloud eggs”. Türkçeye “bulut yumurta” diye çevrilebilir herhalde… Yoksa henüz bu fotoğrafla karşılaşmadınız mı?

Eğer kendinizi, hemen bu karenin benzerini çekmek zorunda hissediyorsanız size bir iyilik yapalım. Cloud Eggs tarifini verelim, size pişirip görüntülemek kalsın.

Malzemeler;

Yumurta

Alüminyum Folyo

İyi bir cloud eggs karesi çekmek için önce yumurtanın sarısı ile beyazını ayrı ayrı tabaklara koyun. Yumurtanın akını katılaşana kadar çırpın. Ne kadar çok çırparsanız o kadar güzel bulut elde edersiniz. Bir tepsiye alüminyum folyo serin. Üzerine spatula yardımıyla yumurtanın akını yerleştirin.

Sonra bunun merkezine yumurtanın sarısını kondurun ve 180 derece ısıtılmış fırında pişirin. “Cloud eggs” fotoğraf çekimi hazır!  Tabağı süslemek artık sizin hayal gücünüze ve kullandığınız filtrelere kalmış bir şey…

Bakalım kaç beğeni alacaksınız? Kolay gelsin…

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın