Cilt Sağlığınıza Doğru İkililerle Yatırım Yapın

0

Cilt bakım ürünlerinde, beraber kullanılan etken maddelerin uyumuna dikkat  ederek doğru ürünleri bulabilirsiniz.

Farklı içeriklerin beraber kullanıldığı, birbiriyle uyumlu olan ve diğerinin etkisini artıran bu ikilileri tanıyalım.

Hyalüronik Asit ve Retinolün ikili etkisi cildi genç göstermektir. Hyalüronik Asit nemi cilde çekip orada kalmasını sağlayarak retinolün kurutma etkisini azaltıyor. Gündüz kullanmak UV ışınları ve ısı nedeniyle ciltte tahriş yapabileceğinden, gece yüzünüzü temizledikten sonra sürün.

bakım5

Antienflamatuvar içeren ve akneyle savaşa ürünler; salisilik asit ve benzoil peroksittir. Sivilcelerle savaşan ve cildi kurutan ve bu maddeler kırmızılık ve soyulmaya da neden olur. Üzüm ve yeşil çaydan elde edilen polifenoller de akne tedavisinin neden olduğu bu etkileri azaltıyor. Sabah ve akşam düzenli kullanmalısınız.

Glikolik Asit  (Alfa Hidroksi Asit)   ve Salisilik Asit (Beta Hidroksi Asit) akne ile kırışıklık sorunu olan ciltlerde faydalı oluyor. Glikolik asit derine inerek kolajen üretimini artırarak ince çizgilerle savaşır. Salisilik asit ciltteki ölü hücreleri temizler, yağda çözünerek gözenekleri temizlemeye yardım eder. İster ayrı isterseniz bir arada, gece yüzünüzü temizledikten sonra kullanın.

cilt31

Retinol ve Peptitler etkili anti-aging etkisi yaratır. Cildinizde kırışıklıklar varsa yumuşatmak için retinollü ürün kullanıyorsanız etkisini artırmak için peptitlerle destekleyin. Peptidler de retinol gibi kolajen üretimini artırır ve ciltte tahriş yapmaz. Gece kullanın ve üzerine nemlendirici  uygulayın.

Güneş Koruması ve Hiperpigmentasyon Savaşcısı olan kremler, zararlı ışınlardan koruyor ve cildinizdeki lekelere iyi geliyor. Ekstra koruma ve SPF sağlayan antioksidan içerikli kremlerle, lekelerin rengini açan C vitaminli kremlerden faydalanın. Sabahları cildinize sürmelisiniz.

Alfa Hidroksi Asitleri (AHA ) ise üç  tür ürünle beraber kullanmayın. C vitaminli ürünler, güneş koruyucusu ve retinollü ürünlerle beraber kullanmayın, çünkü kızarıklık yapan ve tahriş edici etkisi var.

Lütfen Paylaşın...

Bu yazı yorumlara kapalıdır.