Cildinizin Güzelliği İçin Bunlara Dikkat Edin

0

Her kadın cildine özen gösterir, sağlıklı bir ciltle yaş almak ayrıca mutluluk da verir. Kullandığınız bir çok ürün, yaptırdığınız cilt bakım uygulamaları sayesinde artık cilt sağlığı daha kolay sağlanıyor. Bu arada aklınıza gelebilecek bazı sorular için elinizde bir rehber olmasının iyi olacağını düşündük.
Sabah cildi korumak için geniş spektrumlu bir güneş kremi ve antioksidan içeren serbest radikallerle savaşacak ayrı bir ürüne ihtiyacınız var. Estee Lauder DayWear Advanced Multi-Protection Anti Oxidant & UV Defense SPF 50’yi kullanabilirsiniz.

estee

Herkesin ihtiyacı ve yaşlanma karşıtı en etkili ürün güneş kremidir. Günlük kullanımda SPF 30 daha iyi bir seçenek, iyi de koruma sağlar.
Geceleri reçetesiz alabileceğiniz retinol krem veya Retin-A olabilir. Hassas ciltler içinse glikolik asit içeren temizleyici SkinMedica AHA / BHA Face Cream kullanılabilir veya alfa hidroksi asitli bir krem kullanın.

skin

Cilt bakım ürünlerini uygulama sırası en hafiften en kapatıcıya doğru olmalı, ilk önce serumlar veya güneş kremleri sonra en yoğun kremi sürmelisiniz.
Cilt kuruluğu için su içmek faydalıdır ama zamanı önemli, gün içerisinde içeceğiniz 8 bardak suyun 2 bardağını sabah uyanınca, 5-6 bardağını gün içinde tüketin. Arka arkaya 2 bardak su içmek etkili oluyor.
Enjekte edilen dolgu malzemeleri yaşlanma sürecini yavaşlatıyor. Juvederm veya Restylane gibi dolgunlaştırıp hacim veren dolgu maddeleri ince çizgilerin derine dönüşmesini engeller, çökmüş ve derinleşmiş kırışıklıkları şişirir, sarkmalar ve gıdı oluşumunu azaltır.

botoks

Botoks ve Xeomin kas hareketlerini minimize ederek yaşlanmayı yavaşlatır, ince çizgilerin oluşmasını önler.
Akne problemi olan ciltlerde dermatologlar Retin-A veya salisilik asitli pamukların etkili olduğunu söylüyor. Ölü cilt hücrelerinin soyulmasını hızlandırıp, gözeneklerin kapanmasını engelleyerek bakteri birikmesini önlüyor.
Düşük alt çene ve boyun derisi problemlerinde üç yol uygulanıyor; Thermage radyo frekansı, Ulthera ultrason teknolojisi ve titan tedavileri infrared ışınları kullanılıyor. Hepsi %10’luk bir sıkılaşma sağlar, ancak gerçek sonuçlar için 100 güne ve kolajenin kendini yenilemesi için 6 aya ihtiyacınız var.

yüz2

Minik kırmızı noktalardan şikayetiniz varsa Vbeam gibi bir atımlık damarsal lazer ışını kan damarlarının bene benzeyen kümeleşmesini yok ediyor.
Alerjik bir cildiniz varsa, sentetik aromalı ürünler kullanmayın. Buna ilaveten etiketinde fragrance,parfum, perfume yazan ürünlerden de uzak durun.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın