Cildinize Zarar Vermeden, İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Zamanı

0

Önceleri özellikle yaz dönemlerinde önemli olan tüylerden kurtulma operasyonu, artık her zaman geçerli. Başınızın derdi olan tüylerden kurtulmanın çok çeşitli yöntemleri var. Kimi kalıcı çözüm, kimi günü kurtarıcı. Önemli olan sizin hangisini tercih ettiğiniz ve seçtiğiniz yöntemin cildinize uygun olması. Zira tüylerden kurtulayım derken, cildinize kalıcı zararlar verebilirsiniz. Artık hem tüylerden kurtulmak hem de cildinizi sağlıklı ve canlı tutmak önemli.
Günümüzde bu dertten kurtulmanın bilinen 4 yöntemi var. Bunlar lazer operasyonu, tüy dökücü kremler, tıraş ve ağda. Kadın ne kadar güzel ve seksi olursa olsun, göz önündeki herhangi bir bölgedeki tüyler her şeyi tersine çevirebilir.
Gelin, en kalıcı yöntemden gün kurtarıcı yönteme doğru seçenekleri inceleyelim.
1. Lazer Operasyonu; Eskiden oldukça acılı geçen bu operasyon, artık son teknoloji cihazlar ile oldukça acısız uygulanıp tüyleri uzun süre yok edebiliyor. Bu cihazlar eskiye göre daha geniş alanları kapsayarak, daha kısa sürede operasyonun tamamlanmasını sağlıyor. Soğutucu spreyler ve işlem öncesi buz uygulaması gibi seçenekler acıyı büyük ölçüde yok edebiliyor. Gelişmiş makineler ve bu konuda eğitimli kişiler tarafından yapılan uygulama, kişinin tüy yapısına göre yılda bir kez bakım seansı ile uzun yıllar dayanıyor. Lazer uygulaması, şimdiye kadar yapılan araştırmalara göre, en fazla koyu renkli tüylerin olduğu bölgelerde çok etkili sonuç veriyor. Sarı ve kızıl renkli bölgelerde yeterli sonuç alınamayabiliyor. Beyaz tenli ve koyu renkli tüy yapısına sahip kişilerde, başarı oranının yüksek olduğu belirtiliyor. Ayrıca işlem sonrası uzmanının önereceği bir tüy azaltıcı krem de işlemin başarısını daha da artırabiliyor.
lazer

2. Ağda; Çoğunuz annelerinizin evde yapmış olduğu ağdaları hatırlayacaktır. Artık günümüzde hazır ağda seçenekleri oldukça fazla sayıda. Özellikle sir ağdalar revaç da olduğu gibi, eski tarz ağda imkanı da bazı güzellik merkezlerinde hala mevcuttur. Ağda bantları ise ayrı bir kurtarıcı olarak, sizinle her yere kolayca gelebilmekte ve anlık çözüm olabilmektedir. Cildinizin sarkmaması ve daha canlı kalabilmesi için bal ağdalar yerine, reçine bazlı ağdaları tercih etmeniz size fayda sağlayacaktır. Özellikle genç kızların ağda ile, ergenlikte öncelikli seçenek olarak tanışması önemlidir… Zira genç kızlığın başlarında çıkmaya başlayan ilk tüyler kalın, kaba ve batık oluşumuna eğilimlidir. Ağda ile tüyler kökünden alınacağı için, özellikle kol altı ve bikini bölgesinde tıraşın aksine dağınık ve biçimsiz bir şekilde çoğalarak çıkmayacak, daha düz ve batık olma riski azalarak çıkacaktır. Ağda süre olarak da, sizi 4 ile 6 hafta arası idare eder.. Regl dönemi öncesi ise, acı seviyesi bir miktar artıyor.

agda

3. Tüy Dökücü Kremler; Eskiden yoğun kokusu nedeni ile çok fazla tercih edilmese de, artık günümüzdeki yeni kremler hem kokuyu gizliyor hem de içeriğindeki yumuşatıcı ve nemlendirici özler ile cilde iyi geliyor. Yaklaşık olarak 1 hafta kadar sizi kurtaran bu kremleri duş alırken dahi kullanabilirsiniz. Bikini bölgesi gibi hassas bölgelerde batık oluşumunu da engelliyor. Kalsiyum ve yumuşatıcı özlü kremleri tercih etmeye dikkat edin. Bu tür kremler cildinize daha dost davranacaktır.
4. Tıraş; Geçmiş dönemlerde kullanılan kesici jiletlerin aksine, günümüzde çok gelişmiş krem bantlı jiletler bulmak mümkün. İstenmeyen tüylerden kısa süre için ve acil olarak kurtulmanız gerektiğinde, artık cildinizi tahriş etmeyen E vitaminli, kremli veya nemlendirici bantlı bu ürünler size yardımcı olacaktır. İşlemi uygulamadan önce cildinizin birkaç dakika ıslak kalması cildinizin tahriş olmasını önleyecektir. Tıraş işlemi, sizi tüylerden sadece 1-2 gün kurtaracaktır. Hemen ardından istenmeyen tüyler tekrar çıkmaya başlayacaktır. Tıraş işlemi, bacaklar için hızlı bir kurtarıcıdır. Diğer bölgeler için çok tavsiye edilmemektedir.
Bunların yanında tabii ki başka seçenekler de olabilir. Unutulmaması gereken, tüylerden kurtulmak kadar seçtiğiniz yöntemin tüy yapınız ve cildiniz için ne kadar uygun ve doğru seçenek olduğudur.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın