Cildi Yaşlanma Etkilerinden Korumak İçin 5 Önlem…

0

Kimse yaşlanmak istemez. Ama yaşam her şeye rağmen akıp gidiyor. Üstelik bu döngü iz bırakmaktan da geri kalmıyor. Yaş alma sürecinin olumsuz etkilerinin başında ciltte gözlenen değişimler gelir. Ancak alınacak birkaç önlem hem ruhunuzu hem de cildinizdeki yaşlanma belirtilerini geciktirebilir. Liste çok uzun değil üstelik uygulaması da kolay…

yaşlanma1

1-Güneşin zararlı etkilerine karşı önlem alın. Uzmanlar uyarmaktan yoruldu ancak henüz güneş ışınlarının yıkıcı etkileri konusunda tam olarak bir bilgi sahip olamadık. Güneşin cilt üzerinde yaşlandırıcı etkisini göz önünde bulundurun ve koruyucu krem kullanmadan sokağa çıkmayın. Üstelik sadece yaz mevsiminde değil kışın bile 15-30 faktörlük güneş koruyucu kremleri kullanmayı ihmal etmemeliyiz.…
2- Güneş gözlüklerinin yarattığı mucizeyi göz ardı etmeyin. Cildin en hassas noktaları göz kenarlarındaki deridir. O nedenle bu bölgeyi korumak için ek önlem almak gerekir. Güneş gözlüklerinin perdelemesi göz kenarlarındaki kırışıklıkların derinleşmesini önler.

gözlük3

3- Cildin yaşlanmasına önlem almaktan bahsedildiğinde akla hep yüz gelir. Ancak birçok uzman kadının gerçek yaşını boyun, göğüs ve ellerinin gösterdiğini savunur. Çünkü eller ve boyun da yaşlanma etkilerini en erken yansıtan bölgelerdir. Bu bölgeler için de özel bakım uygulanmalı.
4- Uyku düzeni, cildin yıllara karşı verdiği mücadelede büyük önem taşır. Vücudun uyku esnasında kendisini yenilediğini bilmeyen kalmamıştır. Cilt de düzenli uyku ile beslenir.

uyku16

5- Yorgun gözlerinizi ovuşturmaktan vazgeçin. Çünkü göz kenarlarındaki cilt elastikiyet açısından en zayıf bölgedir. Bu nedenle göz kenarlarına ağır kremler kullanmak yerine jel özellikli nemlendirici ürünler uygulamakta büyük yarar var.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın