Çikolatadan Plastik Çıkınca..

0

Amerika Birleşik Devletleri merkezli çikolata üreticisi Mars, bir üründen çıkan plastik parça nedeniyle toplam 55 ülkede bar çikolata ve diğer bazı ürünlerin toplatılacağını açıkladı. Ancak 55 ülke konusunda detay verilmedi.

Şirket açıklamasında Hollanda’nın Veghel kentinde üretilip ihraç edilen bir üründe plastik parçaya rastlandığı, bu fabrikada 2016 yılı Ocak ayının ve Şubat ayının ilk günlerinde üretilen ürünlerin geri çağrıldığı bildirildi. Geri çağırılan ürünlerin son kullanma tarihleri de 19 Haziran 2016 ile 8 Ocak 2017 arasında değişiyor.

çikolatadan plastik1Şirket, tüketicileri Mars ve Snickers marka ürünler ile Milky Way ve Celebrations markalarına ait bazı ürünlerin tüketilmemesi konusunda uyardı. Şirket sözcüsü, plastik parçanın boğulma tehlikesine yol açabileceğini kaydetti.

Olay, Almanya’da bir tüketicinin bir bar çikolatada yaklaşık yarım santimetre büyüklüğünde bir plastik parçaya rastlaması üzerine ortaya çıktı.

Şirketten yapılan açıklamada, M&M, Balisto ya da Twix gibi ürünlerinde sorun bulunmadığına dikkat çekildi. Tüketicilerden özür dileyen şirket, plastik parçanın ürünün içine nasıl girdiği konusuyla ilgili incelemelerin de sürdüğünü duyurdu. Üretim hatasından etkilenen ürünlerin miktarı ve mali değeri hakkında ise bilgi verilmedi.

Gelelim olayın bizi ilgilendiren bölümüne… Şirket tarafından geri çağrılan ürünlerin bir çoğu ülkemizde de satılıyor.

Şirket açıklamasının ardından Mars’ın internet sitesine erişimde de sıkıntı yaşanıyor.

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın