Calvin Klein Modeli Gerçekten Büyük Beden mi?

0

 

Calvin Klein markasının son iç çamaşırı kampanyasında yer alan 14 beden, bizim ölçülerimizde 42 beden, model Myla Dalbesio ortalığı karıştırdı. Calvin Klein tarafında hiç bir şekilde kampanyada yer almayan ”büyük beden” tanımlaması Twitter’da paylaşıldığında durum tabii ki marka için zorlaştı.

Perfectly Fit tasarımları için yapılan çekimlerde ya da çekimlerden sonra lansman sırasında, Dalbesio ya da tasarımlar için ”büyük beden” tanımlaması yapılmadı. Ancak genellikle 36 beden (6 size) mankenler kullanan markanın bu hareketi de ilginç bir yankıya neden oldu.

Ancak Elle tarafından paylaşılan tweet’te yazanlar hiç de hoş olmadı. ”Yeni büyük beden model yıldızın,vücudunun trend olamamasının nedeni”

mayla1

Ciddi tartışmalara yol açan tweet, Twitter kulanıcıları ve markanın takipçileri tarafından nefretle karşılandı. Ayrıca takipçiler Calvin Klein’ın ortaya çıkarak açıklama yapması gerektiğini belirttiler. Sonuçta ”büyük beden” tanımlaması Calvin Klien tarafından değil, Elle tarafından rencide edici bir şekilde ortaya atılmıştı.

Calvin Klein, New York Times’a yaptığı açıklamada bu görsellerle yeni tasarımlarının bir çok beden için üretildiğini anlatabilmek olduğunu belirtti. Asla ”büyük beden” imajı kullanılmadığını ekleyen marka kendini aklamış oldu.

Peki gerçek ölçülerde insanlara hitap eden işlerin yapılması normal karşılanmıyor mu? Elle’nin demek istediği 34-36 beden değilsen yaşayamazsın mı? Gerçek büyük beden hangi bedende başlar? 42 gerçekten büyük beden midir?

Akıllarda yer eden bu tip sorularla Twitter’da kopan fırtına ile hayat devam ediyor!

www.misskombin.com sitesinden alınmıştır. 

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın