Bu Şifalı Besinleri Daha Önce Duymamıştım Diyenler….

0

Alışverişe çıktığınız zaman genellikle sağlık için faydalı olduğunu düşündüklerinizi alırsınız. Artık alışık olduklarınızın dışında bazı süper meyve ve sebzeleri tanımanın zamanı geldi.

Senior man giving woman piggyback ride

Daha sağlıklı ve enerjik olmanızı sağlayan, günlük ihtiyacınız olan besin öğelerini içeren bu güçlü şifalı meyvelere “hayatta kalma bitkileri” deniyor. Sert şartlara uyum sağlayıp bedenin savunma mekanizmasını güçlendiriyor.
Mangostan, Güneydoğu Asya’da yetişen bir tropikal ağaç ve meyvelerin kraliçesi olarak biliniyor. Eklem sağlığını destekleyici, ksanton içeriğiyle doğal antienflamatuvar, bağışıklık sistemini koruyucu, serbest radikallerin sağlıklı hücre ve genlere zarar vermesini engelleyici ve hücre yenileyici etkisi var.

mangostan

Sea Buckthorn (yalancı iğde); Asya kökenli olan bu bitkinin geçmişi 40 milyon yıl, buzul ve kuraklık dönemlerinde değişikliklere direnç göstererek hayatta kalmış. Tüm sağlık ve bağışıklık sistemi desteği için gerekli olan E,C ve A vitaminleri, Omega 3,6,7 ve 9 yağ asitleri ile biyoaktif madde içeriyor. C vitamini cildin gençliğini korurken, yaraların iyileşmesinde etkili olan biyoaktif flavanoidler içeriyor. Meyvelerde az miktarda bulunan flavonlar açısından zengin olduğundan vücudun bakterilerle savaşmasını sağlayan immün hücrelerini uyarıyor. Ayrıca içerdiği beta karoten hücreleri koruyup göz sağlığını destekliyor.

Sea-buckthorn

Noni ( hint dutu ); Tropikal Güney Pasifik adalarında büyüyen noni ağaçları, tüm yıl kabuğu soyulmuş kiviye benzer bir meyve veriyor. Tadı eski peynire benzeyen, mayhoş ve acı olan bu meyve sindirim sistemi ve karaciğer sağlığını destekliyor. Sağlıklı hücre gelişimine, enflamatuvar süreçlerin desteklenmesine ve içerdiği antrakinon besin öğesiyle hücre ve doku fonksiyonlarının iyileştirilmesi için vücuttan toksinlerin atılmasına yardımcı oluyor.

noni

Açai; Brezilya kökenli bir meyve enerji verici ve yüksek miktarda Omega 9, lif, amino asit içeriyor. Antioksidan ve polifenol etkisiyle sağlıklı yaşlanmayı, parlak bir cilt ve saçları, kan basıncının dengede kalmasını, kardiyovasküler sistemin savunma gücünün artmasını, bağışıklık sisteminin desteklenmesini sağlıyor.

acai-berry-meyvesi

Kaynak : www.genesistodayturkiye.com

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın