Avakado Tok Tutuyor, Zerdeçal Depresyona İyi Geliyor…

0

Sırada dikkatimizi çeken ve sizin de faydalı bulacağınıza inandığımız yeni bilgiler var.
• Hindistan cevizi suyu sodyum ve potasyum yönünden çok zengin, 1 saat süre ile koşu bandında yaptığınız egzersizde kaybettiğiniz elektrolitleri enerji içeceği gibi geri kazandırıyor. Sadece susadıysanız yani terlemediyseniz su içmeyi tercih edin, 240 ml hindistan cevizi suyunda 60 kalori var.
• Öğle yemeğinde yiyeceğiniz yarım avokado, sonraki 3 saat boyunca yeme isteğinizi % 40 azaltıyor.

hindistancevizi1

• Kilonuz ne olursa olsun, pozitif vücut algısına sahipseniz ilişkileriniz daha tatminkar oluyor. Üstelik erkekler de kendisiyle yetinen kadınlarla beraber olduğunda daha yüksek bir doyuma ulaşıyor.
• Sarımsakların filizlenen sapları çürüdüğünü göstermez, aksine vitamin, protein ve enzim değerlerini artırır. Bu doğanın mucizesini salatanıza ekleyin. Filizler büyüdükçe kalp sağlığına faydalı olan fitoaleksin bileşiği oluşuyor.

sarımsak2

• Mangalda uzun süre duran besinlerin kanserojen etkisi var. Araştırmalar kekik,nane ve biberiyede bulunan polifenol antioksidanların faydalı olduğunu ve etleri bu baharatlarla marine etmenizi söylüyor.
• Kadınlar stresli olduğunda tükürüğünde bulunan alfa-amilaz enziminin seviyesi tavan yapıyor. Bu da hamile kalma olasılığını % 29 azaltıyor. Stres, yumurtanın döl yatağı borusundaki hareketini etkileyebiliyor.

hamile3

• Afrodizyak besinler kadınlarda ve erkeklerde farklı etki yapıyor. Çikolata, çilek, ahududu ,Antep fıstığı, salatalık ve tarçın kadınlık hormonlarını harekete geçiriyor. Erkekler için badem, kabak çekirdeği, nar, karpuz ve yaban mersini afrodizyak etki yapıyor. Ortak afrodizyaklar bal, zeytin ve füme tavuk göğsü.
• Yumurta, lor ve ıspanakta bulunan tirosin adlı aminoasit reflekslerinizi hızlandırıyor. Araştırmalarda bulunan hız 20 milisaniye, çok küçük gibi görünse de 110 km hızla giden bir araçtayken bunun 90 cm erken frene basmak olduğunu hatırlatalım.

afrodizyak

• Zerdeçalda bulunan kürkümin maddesi depresif rahatsızlıkların tedavisine iyi geliyor. Depresyon tedavisi görenler üzerinde yapılan araştırmalarda, kürkümin tedavisi yapılan 6 hafta sonundaki düzelmenin, reçeteli antidepresan kullananlarla aynı düzeyde olduğu görülmüş.

Lütfen Paylaşın...

Bu yazı yorumlara kapalıdır.