Bu Bilgileri Atlamayın… Zencefili Daha Çok Seveceksiniz.

0

 

Bazen öyle ilginç detaylar gözümüze çarpıyor ki sizlerle paylaşmadan duramıyoruz. Aslında basit gibi gelen bazı şeylerin nedenleri ve sonuçları şaşırtıcı olabiliyor.

Alkol, cinsel algıyı farklı etkiliyor. İçkiyi biraz fazla kaçırdıysanız,  diğerlerine göre karşı tarafı daha çekici buluyorsunuz.

Esneyeceğinizi farkettiğinizde durdurmaya çalışmayın, çünkü beyniniz biraz serinlemek istiyor. Derin nefes aldığınızda içinizdeki sıcak hava ile dışarıdaki serin hava yer değiştiriyor.

Haftada 40 saatten fazla ve bol stresli çalışıyorsanız en iyi obez adayısınız. Huzursuz ortamda yapılan çalışmanın yarattığı stres abur cubur atıştırma isteğinizi artırıyor. Sonuç ise yağ depolamayı sağlayan hormonların daha hızlı salgılanması oluyor.

çalışan kadın3

Zıplamaya hazır mısınız ? Günde 2 kez 10 -20 defa zıplayan kadınlarda kalça kemiklerinin yoğunluğu sekiz hafta içinde fazlalaşıyor. Zıplamak, osteoporoz ve kırılmalarla savaşıyor.

Eklemlerinde kireçlenme kaynaklı diz ağrısı olanların günde 510 mg zencefil ekstresi tüketmeleri ve her gün 20 dakika soğuk kompres yapmaları ağrılara iyi geliyor.

Taze zencefil migren ağrılarına iyi geliyor. Araştırmalar migren atağı sırasında yenilen bir parça zencefilin migren ilacı etkisi yaptığını gösteriyor.

migren3

Aynı süre uyumuş olsalar bile sabahları geç kalkanlar, gün ışıdığında kalkanlara oranla bir egzersiz programına bağlı kalmakta daha çok zorlanıyor. Vücudun tokluk hormonunu etkileyen gün ışığı aynı zamanda günlük açlık ritmini de düzenleyerek kilo almanızı engelliyor.

Günde 1 elma yemek, biz kadınların cinsel fonksiyonlarını iyileştiriyor. Elma kabuğunda bulunan polifenoller özel bölgelere olan kan akışını hızlandırarak daha iyi bir seks sağlıyor.

Turuncu sebzelerle beraber tüketilen avokado, bağışıklık sistemini güçlendiren ve görüşü keskinleştiren A vitamininin emilimini artırıyor.

avocado4

İlişkisi uzun süreli ve ciddi olan kadın ve erkekler, yatakta eşinin nasıl vakit geçirdiğini kolayca anlıyor.Yani uzmanlar “mış gibi” yapmayın diyor, sizi heyecanlandıran veya rahatsız eden şeyleri partnerinizle açıkça konuşun.

Reflünüz varsa ilaç saatinizi geçirmeyin. Protein içeren bir kahvaltıda 15-30 dakika önce alın, arkasından da midenizi uyaracak yiyeceğe ihtiyacınız olacak, bu da  asitleri bastıracak etken maddenin etkin hale gelmesini sağlayacak. Verimli etki için ilaçların 5-7 gün arası devamlı kullanılması gerekir.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın