Sağlıklı Yaşam İçin Bu Bilgileri Aklınızda Tutun

0

Kış aylarında teninizin üzerine kazak giymek yerine % 100 pamuklu bir tişört üzerine giyerseniz, soğuktan sıcağa geçerken cildiniz kolayca uyum sağlar. Deride kuruluk problemi azalır, daha az terlersiniz. C vitamini destekli kremler kullanırsanız bariyer oluşturur ve derideki su kaybını durdurur.
Ayak kramplarını geçirmek için 20 kadar ataşı yere atın, ayak parmaklarınızı kullanarak teker teker yerden alarak bir kabın içine atmaya çalışın. Böylece ayak tabanınız gerilecek ve kramp oluşumu engellenmiş olacak.

kramp2

Parmak arası terlikler çıktı çıkalı diğerlerini almaz olduk. Oysa ayaklar bu terlikleri kavramak için çaba gösterdiğinden zamanla “koşucu bacağı sendromu” denilen bir rahatsızlığa sebep olabiliyor. Bu kaval kemiğinin etrafındaki kas dokusunda küçük yırtıklar demek oluyor. Ya da topuk ağrısı çekmeye başlıyorsunuz.

terlik

Dut yağ yakmayı hızlandıran bir meyve, içindeki aydınlık pigmentler obeziteyle ilgili hormon seviyesini düşürebiliyor. Ara öğünlerde kurutulmuş dutu rahatlıkla tüketebilirsiniz.

dut

Protein ağırlıklı beslenme libidoyu yükseltiyor. Günlük kalorinizin % 25’ini proteinden alırsanız aktif bir cinsel yaşam sizi bekliyor olacak. Bu miktar “100 gram et,tavuk veya balık ile bir-iki bardak süt” veya “3 köfte büyüklüğünde et,tavuk veya balık ile 400 gram süt,yoğurt veya ayran” demek oluyor.
Kaş ve kirpiklere fayda sağlayan ve güçlendirici etkisi kanıtlanmış besinler badem,tatlı badem yağı,yumurta,Hint yağı,zeytin ve zeytinyağıdır.

kaş6

Kuruyemişlerin midede kalış süresi uzun, çok hızlı yemek yiyen, fazla abur cubur tüketen ve su içmeyen kişilerde sindirilmesi 6-8 saati bulabiliyor. Akşam saatlerinde tüketilmesi, depo yağ olarak trigliseride çevrilmesi bu yüzden kolay oluyor. Saat 15:00’a kadar 25-40 gramdan fazla yemeseniz iyi olur.

kuruyemiş1

Bir hafta içinde tükettiğiniz meyve suyu yerine yaban mersini tüketirseniz, diyabet riskiniz %33 azalıyor. Sıvı içecekler sistemden hızla akar ama sindirimi uzun süren yabanmersini fruktozu daha az içerir.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın