Bu Bilgiler Yaşamınızı Kolaylaştırabilir…

0

Askisansbirakma.com, kadınların 1 ay içerisinde yaşadığı hormonal değişiklikleri veriyor. Periyot takibi de var, reglin ilk günü ve süresini girerek hormonlardaki değişimlere göre size yol gösteriyor. Doğum kontrol hapı kullanımını günlük işaretleyebilirsiniz ya da program hatırlatıyor. Hem web sitesi hem de iPhone ve iPad uygulamaları var.

sağlık50

AppStore’dan Plastic Surgery Simulator Lite sanal estetik uygulaması, bedeninizdeki kusurları ya da beğenmediğiniz bölgelerdeki estetik uygulamaların sizde nasıl duracağını gösteriyor. Ücretsiz indirebilirsiniz.
Regl döneminde tatlı krizleri ve ağrılar yaşıyor olabilirsiniz, ama artıları da var. Acıya direnciniz artıyor ve kaslarınız daha hızlı onarılıyor. Regl dönemi ve sonrasındaki hafta kadınlık hormonları östrojen ve progesteron en düşük seviyededir, bu da sizi biraz erkeksi yapar. Vücudunuz rahatlamaya başlamıştır. Bu dönemde egzersiz yapmak çok verimli oluyor.

sağlık51

Başta yulaf ve fasulye olmak üzere bir çok sebze ve meyvede bulunan çözünen lifleri günde 25 gram tüketmek inme riskini % 50 azaltıyor.
Sütün özellikle göbek yağlarını eritici özelliği var. İçerdiği kalsiyum ile günde içilen 2 bardak süt, ayda 2-4 kilo arası yağ kaybı sağlıyor. Kan şekerinizin düştüğü ikindi ya da gece yatmadan önce birer bardak tarçınlı süt denemeye değer.
Nar suyu sadece tanelerinden değil tüm meyveden yapılıyor, bu da antioksidan etkisini artırıyor. Etkisi kırmızı şarap ve yeşil çayda bulunandan 4 kat fazla, çünkü kabuktaki tanenler suyuna geçiyor.

nar10

Beyaz peynir, elma ve zeytin yağını çift yemek daha faydalı. Her gün 2 dilim beyaz peynir tüketmek şeker hastalığı riskinizi %12 azaltıyor. Günde 75 gram kuru elma tüketen kadınlarda kötü kolestrol % 20 oranında düşüyor. Günde 2 yemek kaşığı zeytinyağı tüketenlerde kalp hastalıklarından ölme riski % 44 oranında azalıyor.

peynir

Diyet yaparken iradenizi güçlendirmek için buzdolabınızı sebze ve meyvelerle doldurun. Araştırmalar, sağlıklı besinlerin görüntü ve kokularının motivasyonunu artırdığını gösteriyor. Canınız çok çikolata istediğinde taze bir portakalı koklayın, ana yemeğe başlamadan önce salata tüketin.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın