Bu Besinlerle Sağlıklı Bronzlaşın

0

Bronz bir ten çoğu kadının isteğidir. Saatlerce güneşin altında kalarak ve bronzlaştırıcı yağları bol bol sürerek ıstakoz gibi kızarmak yerine zararlı ışınlardan korunarak sağlıklı bronzlaşmak da zor değil.

Beta karoten zengini besinleri seçerek hem bronzlaşmayı hızlandırıp hem de cildin deri kanseri riskini azaltabilirsiniz.

Beta karoten; kırmızı-turuncu sebze ve meyvelere rengini veren ve A vitamini ile vücutta dönüşen bir pigment, A vitamini de deri sağlığı için gereken bir vitamin, ayrıca saç ve tırnak sağlığını destekliyor.

betakaroten

Tatlı patates en iyi beta karoten kaynaklarından birisi, yeşil yapraklı sebzelerden daha yüksek oranda ve kaliteli beta karoten içeriyor. Orta boy bir tatlı patates günlük A vitamini ihtiyacının % 90’ını karşılıyor.

Kayısıda antioksidan etkisi olan karotenoid grubu maddeler var. Cilde sağlıklı bir renk veriyor ve cildi yeniliyor.

Mango, A vitamini zengini, meyve olarak yiyebilir veya smoothie olarak tüketebilirsiniz.

Havuç, cilde sağlıklı bir pembelik veriyor, parlak turuncu rengini içerdiği karotenden alıyor.

bronzlasma

Çilek, antosiyonin içeriği ile kolajen dokuyu destekliyor. Güçlü antioksidan etkili “ellajik asit” cildi güneşin zararlı UV etkisinden koruyor.

Domateste bulunan likopen cildi güneşin zararlı etkilerinden koruyor. Taze domates ve salçayı bol bol tüketmeyi ihmal etmeyin.

Somon, deri sağlığını koruyor hem de hızlı bronzlaşmayı sağlayan A vitamini zengini bir besin, ayrıca Omega-3 yağ asidi ile kap sağlığını koruyor.

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın