Bu Besinler Birer Kahraman

0

Size yine adını duyduğunuz ama belki de denemediğiniz bazı besinleri tanıtalım istiyoruz. Sürekli aynı yemekleri tüketmek bir süre sonra sıkıcı geliyor. Ayrıca çeşitlilik sağlamadığı için de besin alımınızı olumsuz etkileyebilir. Hem faydaları hem de nasıl tüketmeniz gerektiği ile ilgili bilgiler de burada…
Yer Lahanası ince kalmak isteyenler için ideal bir besin, kalorisi çok düşük ve çıtır bir dokuya ve tatlı bir lezzete sahip. Bağışıklık sistemini güçlendiren A vitamini, sağlıklı kemikler için K vitamini, enerji üretimi için B vitamini ve harika bir cilt için C vitamini içeriyor. Et ve balığın yanında tavada, buharda ya da fırında pişirebilirsiniz.

lahana2

Arı poleni yaşlanma ile savaşda çok faydalı bir besin, antioksidan, mineral,vitamin, protein ve karbonhidrat bazı yağlar açısından çok zengindir. Çorbanın, pürenin ve yoğurdun üzerine ekleyerek tüketebilirsiniz.

Bee Pollen Baskets Used at a Nutritional Supplement

Deniz yosunu hem doyurucu etkili hem de hastalıklara karşı koruma sağlar. Gut ve kardiyovasküler rahatsızlıklara iyi gelir, içeriğindeki spirulinada protein ve antioksidan bulunur. Diğer içeriği klorella da vücudu ağır metaller ve kimyasallardan arındırır. Asya mutfağında balık ve yosunları birlikte deneyin.

yosun

Siyah sarımsak beyazdan daha faydalı, siyah rengi şeker ve amino asitlerin tepkimeye uğradığı bir yaşlanma sonucunda oluşuyor. Kış aylarında yaptığınız tüm yemeklere katabilirsiniz.

sarımsak1

Siyah fasulye kolestrolü düşürücü, şeker seviyesini dengeleyici, bağırsak hareketlerini rahatlatıcı ve kilo kontrolüne yardımcı bir besin. Antioksidan, protein ve lif açısından da zengindir. etli yemeklerde ve güveçte kullanabilirsiniz.

siya

Kakao parçalarını tatlı kaçamaklarınızda deneyin. Kakao antioksidan, potasyum,kalsiyum,demir, A ve E vitaminleri açısından çok zengin ve kadınların pürüzsüz ve nemli bir cilde sahip olmasını sağlıyor. Yoğurdunuzu içine ekleyerek yiyebilirsiniz.

Kakao

Akdarı besleyici bir kahvaltı için ideal bir tahıl, kasları rahatlatan magnezyum kaynağıdır. Magnezyum aynı zamanda migren, astım ve yüksek kan basıncına iyi gelir. Kan şekerini dengeler, içerdiği lifle gut sağlığına faydalıdır. Tarçın ve sıcak su ile sabahları yemeyi deneyin.

akdari

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın