Bronzlaşmak İstiyor musunuz? Bir kez Daha Düşünün …

0

  Yaz mevsimi kapıda. Çiçekler açtı,güneş parlak yüzünü göstermeye başladı. Hatta tatil hayalleri bile hazır. Tatil dönüşünde insanların “ ne güzel yanmışsın, iyi dinlenmişsin…” yorumlarını duymayı da özlediniz mi? Aman diyelim…

    Son günlerde, sosyal medyada dolaşan iki fotoğraf var gördünüz mü? Neyse önce hikayeyi anlatalım. Amerika Birleşik Devletleri’nde ,27 yaşında bir hemşire olan Tawny Willoughby geçtiğimiz günlerde Facebook sayfasında fotoğraflarını paylaştı. Mayıs ayı,Cilt kanserine karşı farkındalık sağlama ayı.Willoughby tam da bu döneme denk getirdiği paylaşımında insanları güneşlenme ve solaryuma girme konusunda bir kez daha düşünmeye davet ediyor.

bronzlasmak1

    Hastalık ve tedavi sürecindeki fotoğrafına dikkati çeken Willoughby,güneş koruyucusu kullanılmasına önem verilmesini istedi. Cilt kanseri son yıllarda en çok rastlanan kanserler arasında. Solaryum ve bronzlaşma sevdasının bu hastalığın ortaya çıkmasında önemli rol oynadığı savunuluyor.

    Unutmayın güneş cildiniz için gerçekten büyük risk oluşturuyor. Bilim insanları, artık sadece yaz aylarında değil tüm yıl boyunca güneş korumalı kremler kullanılmasını öneriyor. Güneşin zararlı etkilerine karşı çocukları da bilinçlendirmek gerekiyor. Solaryuma gelince; artık birçok ülke bu konuda sınırlama koyuyor.

   Kısacası artık sağlıklı olmanın ve görünmenin yolu güneşten korunmaktan geçiyor…

 

Editör Notu: Kullandığımız fotoğraf  sizi rahatsız etmiş olabilir. Ancak tehlikenin boyutunu gösterebilmek adına bizi mazur görün lütfen…

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın