Bitkisel Yağlar-2 Cilt Bakımı Ve Bronzlaştırıcı Yağlar

0

Yaz ayları yaklaşırken, kadınlar için selülitlerden sonraki diğer bir önemli konu, güzel ve kalıcı bronzlaşmak. Sağlıklı ve kalıcı bir bronzluk için kesinlikle cildinizin bakımlı olması gerekiyor. Bu yazımızda, hem cilt bakımı hem de bronzluk için hangi yağlardan faydalanabilirsiniz bakalım;

Cilt Bakımı İçin Kullanabileceğiniz Yağlar;
1. Kayısı Yağı; Cilde canlılık verici, nemlendirici ve esans olarak kullanılmaktadır. Pamuk yardımı ile sürülmesi tavsiye edilmektedir.
2. Gül Yağı; Cilde canlılık vermede etkilidir, alerjik cilt ve açık yaralarda, doğum lekelerini gidermede destekleyicidir. Cilde bir pamuk yardımı ile uygulanması tavsiye edilmektedir.
gülyağı
3. Limon Yağı; Ferahlık verici olup, sivilce ve cilt bakımında kullanıldığı bilinmektedir.
4. Badem Yağı; Cildi yumuşatıcı ve besleyici olduğu bilinmektedir. Masaj yolu ile kullanılması tavsiye edilmektedir.
5. Gliserin Yağı; Cildi yumuşatıcı ve besleyici olduğu, el ve ayaklardaki çatlakları giderici olduğu bilinmektedir. Masaj yolu ile kullanılması tavsiye edilmektedir.
6. Jojoba Yağı; Cilde- özellikle yıpranmış ciltlerde- iyi gelen yağın masaj yolu ile kullanılması tavsiye edilmektedir.
Bronzlaşma İçin Kullanabileceğiniz Yağlar;
1. Badem Yağı; Cildi yumuşatıcı ve besleyici olup, masaj yolu ile kullanılması tavsiye edilmektedir
2. Ceviz Yağı; Kuru ciltlerde yumuşatıcı, nemlendirici, besleyici ve iyi bir bronzlaştırıcı olarak kullanıldığı bilinmektedir.
3. Fındık Yağı; Kuru ve yıpranmış ciltlerde cilt esnekliğini sağlama, karın bölgesini sıkılaştırmaya yardımcı olduğu ve bronzlaştırıcı olarak kullanıldığı bilinmektedir.
4. Havuç Yağı; İçinde bulunan vitaminler ve yüksek karoten ile güneş ışınlarına karşı bağışıklığı artırıp cilt kırışıklıklarını önlemede yardımcıdır. Ayrıca etkin bir bronzlaştırıcı olarak kullanıldığı bilinmektedir.
VLUU L200  / Samsung L200
5. Kakao Yağı; Cildi yumuşatıcı ve güneşlenirken etkin bir bronzlaştırıcı olarak kullanıldığı bilinmektedir.
kakaoyağı
Yukarıda size yardımcı olacak, faydalarını yazdığımız yağları birebir kullanabileceğiniz gibi, hepsi veya bazılarını karıştırarak da kullanabilirsiniz. Hatta daha bereketli olması için bir miktar saf zeytinyağı ile karıştırdığınızda daha uzun süre kullanım imkanı sağlarsınız.
Doğumdan itibaren, orta yaşlara kadar bize bakan cildimize düzenli bakmak aslında bizim görevimiz. Tabii bu bakım, kalıcı etki ve sağlıklı bir cilt için sadece belirli dönemlerde değil, her gün yapılmalıdır.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın