Birlikte Tüketildiğinde Harikalar Yaratan Besinler

0

Bazı besinleri bir arada tükettiğinizde size faydalı olacağını öğrenmek sizi şaşırtmasın. Çünkü bazı yiyecekler vücutta birbirine bağlı çalışır. Böylece daha iyi sindirebilirsiniz.Bu da kanser,kalp krizi ve tip 2 diyabet gibi hastalıkların önlenmesini sağlar.

  • Ispanak tam bir demir deposu, maksimum faydayı sağlamak için yemeden önce 1 bardak portakal suyu için. C vitamini demirin emilimini sağlıyor.
  • Yumurta ve kepekli ekmek sizi uzun süre tok tutar. Yumurta protein kaynağı ve kepekli ekmek kompleks bir karbonhidrattır, hem de şeker seviyenizi dengelemiş olursunuz.

yumurta1

  • Havuç ve avokadoyu masanızdan eksik etmeyin. Havuçta yağda çözünen A vitamini ve doymamış yağdan zengin avokado birleşince faydası artar.
  • Ananas ve çilek diğer faydalı ikili, farklı renklerdeki meyvelerden farklı besinleri alırsınız.

çilek

Bir de bazı besinlerle beraber tüketeceğiniz takviyelere bakalım;

  • Cildinizin parlamasını istiyorsanız “domates + cilt bakım ürünleri + echium yağı”nı beraber kullanın. Domates likopen zenginidir ve DNA’nızı UV ışınlarından korur. Likopeni pişmiş domatesten alın, daha iyi sindirilir.Omega3,6 ve 9 içerenechium yağlı ürünleri deneyin. Bu yağ cildin esnek ve dolgun olmasına yardımcı olur. C vitamini ile kolajen üretiminiz artar.Nemlendirici ürünler de cildi korur ve besler.

domates8

  • Saçlarınızın sağlıklı olmasını istiyorsanız “pazı + çinko kapsül + nanogen şampuan ve saç bakım kremi”nden yararlanın. Pazı, suda çözünen B vitamini biotin ve demir içerir. Saçlarınızın ve kafa derinizin sağlığı için bu vitaminler gereklidir. Çinko ise saç tellerinin onarılmasını ve yenilenmesini sağlıyor.
  • Kemiklerinizi korumak için “yoğurt + güneş ışığı +ağırlık egzersizleri”nden faydalanın. Kemik sağlığınızı kalsiyum tüketimi ile korursunuz. D vitaminin yeterli alımı kalsiyum tüketimi için önemlidir. Günde 20 dakika alacağınız güneş ışığı faydalıdır. Havalar soğudukça D vitamin takviyesine dönersiniz. Ağırlık egzersizleri yapmak, koşmak ve yürümek sizin fit olmanızı sağlar.

Healthy breakfast woman

  • Gece rahat bir uyku için “muz + ıhlamur,papatya,lavanta çayı + rahatlatıcı duş jeli” ritüelini deneyin. Muz, et,peynir ve yumurta uykuyu artıran triptofan içeriyor. Muzdaki magnezyum ve potasyum da doğal rahatlatıcı özelliğe sahiptir. Bir de rahatlatıcı bir yağla yapacağınız banyo size harika bir uyku verir.
Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın