Bırakmak İstiyorum…

0

Kendi adıma konuşmam gerekirse itiraf ediyorum;sigara kullanıyorum. Üstelik bu zararlı alışkanlığımdan hiç de memnun değilim. Zaman içinde ön yargısız olarak birçok “kurtulma” yöntemini denedim. Belki de benim iradesizliğim… Ama yine bir umut var!

bırakmak1
Sigara tiryakisi hemen herkes “Yıllarca yatmadan önce yaptığım son şey sigara içmek oldu, kalkar kalmaz yaptığım ilk şey de sigara içmek.” der. Size “Sinemada bir film izleyeceksiniz ve hemen sigarayı bırakacaksınız” desek, inanır mısınız?
“Bırakmak İstiyorum” filmi Emre Üstünuçar’ın 10 yıllık terapistlik tecrübeleri ışığında sigara bağımlılığına tutulan bir ayna olarak gösterime sunuluyor. Bu film, “Sigara sağlığa zararlıdır, sigara sizi öldürür” demeden, sigarayı bırakmanızı sağlayacak, üstelik bir paket sigara fiyatına.

birakmak-istiyorum-filmi-5723715_o
“Bırakmak İstiyorum” filminin sigara içen izleyiciler için bir müjdesi var! Zira film, şimdiye kadar sigaranın sağlığa ne denli zararlı olduğunu alışılagelmiş metin ve yöntemler üzerinden izleyiciye sunan yapımların aksine sigara içenleri sigara bağımlılığıyla yüzleştiriyor ve sigaranın aslında yaşanan sıkıntıların çözümünden ziyade bu sıkıntıların nedeni olabileceği noktasının üzerini çiziyor. Terapist ve Eğitmen Emre Üstünuçar, Allen Carr yöntemiyle binlerce insana sigarayı bıraktırdı. “Bir tane içsem her şey düzelecek” dememenin yöntemini bu filmde bulacaksınız.
O zaman ne yapıyoruz? Sinemaya gidiyoruz…

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın