Bir de Zilli Zarife’nin Arkadaşından Dinleyin Estetik Macerasını…

0

Estetik yaptırmayı neden bu kadar çok istediğimi defalarca düşündüm. İlk aklıma gelen diyetisyenlerden kurtulup zahmetsiz kilo vermek için olduğu, diğeri de kuşkusuz güzellik merakım. Hangi kadın istemez ki incecik giyinip hava atmayı, yüzü gözü aydınlık ve kırışıksız dolaşmayı? Doğal olarak ben de bayılıyorum.
İşte bu duygularla, diyet maceralarımdan bıkmış olan yakın çevremin desteği ve sevgili arkadaşım Çağla’nın beni paketlemesiyle kendimi bir anda Estethica’da buluverdim. Niyetim konuşup ne zaman ameliyat olacağıma karar vermekti.Bizi karşılayan ve her an yanımızda olan Birsel Hanım inanılmaz yardımcı oldu, hem de en başından sonuna kadar…İyi ki varmış.

doktor3

Doktorum Opr. Dr. Ercan Demiray’ı görür görmez bir güven sardı, tabii benden önce bir çok arkadaşımızı ameliyat etmesinin de etkisi var. Önce yüzümden başladım anlatmaya, alnımdaki kırışıklıklar nasıl yok olacak, göz altlarımdaki morluklar kapatılabilir mi, zaten gıdım da sarkmış. Yapılması gerekenler alnıma botoks,göz altlarıma ışık dolgusu, gıdıma da slim lipo idi.
Sonra sıra vücuduma geldi, klasik Türk kadını vücudu işte, Bel,karın,sırt ve kol bölgelerindeki yağlardan nasıl kurtulacağım? Çözüm yine slim lipo oldu.
Sonunda yanımdaki kararlı arkadaşım sayesinde üç gün sonra ameliyat olmam kesinleşti. Önce bir sevinç arkasından bir korku başladı, “Hazır değil miydim ne?”. Ama işlem başlamış, tarih alınmış, kan verilmiş,anestezi doktorum ve odam hızla ayarlanmıştı.
Derken ameliyat günü geldi çattı…Yanımda kocam, elticiğim,ve arkadaşlarım beni uğurladı, bu arada onlara öpücük yollarken bayılmışım.

ameliyat2

6 saat süren bir ameliyat sonrası sağ salim odama döndüm, ağrım da az gibiydi. Ekip yine tamam, beni merakla bekliyor. Tabii asıl eziyet gece başladı, meğer alınan yağ kadar vücuda sıvı veriliyormuş. Sabaha kadar geçen süredeki akıntı korkutmadı desem yalan olur, slim lipo’nun acemisiyiz aslında normalmiş. Tabii kafam gıdı yüzünden sarılı, boynumda buzlar, üstümde vücut korsesi, tuvalete kalkmalar,mecburi yürüyüş derken elticiğimle beraber uykusuz bir gece geçirdik.
Ama aklım yüzümde mi “evet”, doktorum gelip kontrol ettikten sonra doğru üst kata, sırada ışık dolgusu var. Onu da yaptırdıktan sonra rahatladım, ilk aşamada yapılması gerekenler neredeyse tamamdı. Sırada yüzümü toparlamak için 15 gün sonra altın iğne ve PRP uygulaması var. Her şey güzel görünmek için, yoksa beni böyle tombik ve kırışık da seviyorlar.

estetik9

Birkaç gündür evde dinleniyorum, ameliyattan sonraki 2-3 gün biraz sıkıntılı olsa da, çok istediğimden mi ne hiç şikayetçi değilim. Beslenme düzeni artık önemli karbonhidrat,tatlı,tatlı meyveler ve ekmek yasak, onların yerine protein almam gerekiyor. Eltim hiç gocunmadan bakıp, yemeklerimi diyetime uygun hazırlayıp yanımda oldukça rahatım da yerinde. Sağ olsun ailem ve arkadaşlarım da yalnız bırakmıyor, daha ne isterim ki…
Ne isterim söyleyeyim, 2-3 ay sonra basen, bacak slim lipo ameliyatı ve yaza yepyeni bir vücutla hoş geldin karşılaması yapmak isterim. Aynı şeyleri tekrar yaşayacağız anlayacağınız, benim ekip de aynı duygularla bekliyordur inşallah !

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın