Bir Babanın Özür Mektubu…

0

Anne babaların davranışları çocukları açısından bir rol modeldir. Geleneksel düzen içinde anneler ev işleriyle ilgilenir babalar ise bu sürece destek veremeyecek kadar meşgul… Ve bu böylece kuşaktan kuşağa sürer gider. Bugünlerde Hindistan’da yayımlanan bir reklam filmi bu zinciri kırmaya çalışıyor.

“Ariel” adlı deterjan markası “yükü paylaş” sloganıyla gösterime sunduğu reklam filmi bir babanın kızına yazdığı mektubu canlandırıyor. Kızı işten eve döner. Bu sırada evdeki diğer bireyler baba, eş ve oğul evde kendi mutlu yaşamlarına devam ediyordur. Kız bir yandan akşam yemeğini pişirir, ortalığı toplar, çamaşır yıkar bu arada iş yerinden gelen telefonlara da cevap yetiştirir. İşte bu noktada babanın kızından özür dilediği mektubu duyarız.

“ Çok üzgünüm. Bütün bu işleri tek başına yapmak zorunda olmandan dolayı çok üzgünüm… Keşke sen çocukken evcilik oynamana, bu rolü benimsemene izin vermeseydim. Sana, tüm bu işlerin sadece senin sorumluluğun olmadığını, eşinin de bunu paylaşması gerektiğini söylemeliydim. Ama ben, annene hiç yardım etmemişken bunu sana nasıl söyleyebilirdim? Eşin de aynı şekilde babasından gördüğü şekilde davranıyor. Onun babası adına  hatta çocuklarına doğru örnek olamayan tüm babalar adına senden özür dilerim…”

Siz en iyisi reklam filmini izleyin…

Dileriz bu reklam filmi ülkemizdeki babalara da ilham kaynağı olur… Reklam filmi bile olsa insanı mutlu ediyor.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın