Bekarlık Sultanlık mıdır?

0

Aman Allah’ım bir suç işlemiş olabilirsiniz! İşte hep bu düşünce ile yaşamanızın nedeni bekar olmanızdır. Suç listeniz de hayli kalabalıktır üstelik.

1-Ailede, bekar olduğunuz için sürekli evlenmeniz, bir diğer anlamda başınızın bağlanması gerektiğini duyacaksınız. Sizi her gören akrabanız ne zaman evleneceğinizi soracak ya da size bulduğu “uygun” adaydan bahsetmeye çalışacaktır. Neredeyse her akraba görüşmesi bir çöpçatan servisi olduğu için zamanla akrabalardan uzaklaşmanız da sonuç olacak. Ama bu bir çözüm olmak yerine “Sen çok değiştin.” Söylemleri ile damgalanmanıza neden olacaktır.
2-Arkadaşlarınız ile tatile çıksanız ne işiniz var, bir yere gitseniz gece gece başınıza bir şey gelir ya da “kız başınıza” öyle şeyler yapmanız uygun değildir gibi sürekli eleştirilmeye hazır olun.

 

3-Diyelim ki yalnız yaşamak istiyorsunuz ve bir ev kiraladınız. Tabi kiralayabilirseniz… Herkes namus bekçisi kesilebilir. Bütçenize uygun bir bekar kadına verilecek ev bulmak imkansız. Tam yerleştim derken, ev sahibi eve erkek arkadaş getirilmemesi için uyarıda bulunur nazikçe. Komşularınız pencereden sürekli sizi takip eder kimler gelip gidiyor diye… Sırf bunlara maruz kalmamak için işinize uzak ve maliyeti yüksek de olsa bir sitede oturmaya başlarsınız. Kimse size karışmasın, tek isteğiniz budur. Ama burada da meraklı gözler sizi takip eder.
4-İş yerinde de zorluklar var tabi. Bekar olduğunuz için, herkese kuyruk salladığınızı düşünürler ve bunu da gerçekmiş gibi görmeye başlarlar. O kadar çok konuşurlar ki bunu, her sohbet ettiğiniz ya da her selam verdiğiniz kişi ile adınız çıkmaya başlar.
Kariyeriniz biraz iyi, yaşınız da ilerlemeye başladı mı daha da korkun! Bu sefer,her tepkiniz bekar olmanıza bağlanır. “Evde kalan kadınlar” böyle denilir. Sürekli yargılanmamak adına sıkışır kalırsınız. Bu yüzden kariyeriniz bile istediğiniz ivmede gitmeyebilir.Tepkilerinizi yumuşatmak adına yolunuzu uzatmaya başlarsınız.

 

Evlenmeyi düşünmeseniz bile,” evlenir” diye uygun pozisyonlarda değerlendirilmemek gibi bir sonuçla karşılaşmak büyük bir olasılıktır.Siz daha evliliği bile düşünmeden, yöneticiniz gizli gizli çocuk da yapıp doğum izni kullanmaya başlayacağınızı bile hesaplar.
Hemcinsleriniz tarafından daha da zorlaştırılır hayat size. İş yerinde elinizden tutup basamakları tırmanmanızı sağlamak yerine arkanızdan konuşmayı tercih ederler. İşinize edecek laf bulamazlarsa kıyafetinize, dişiliğinize ederler.Hem de sinsi sinsi…
5-Arkadaşlarınız yavaş yavaş evlenmeye başladı ise alın, size yeni dertler. İhtiyacınız olduğunda size vakit ayırmazlar. Kız kıza sohbetler biter.Hele bir de arkadaşınızın eşi çapkınsa, katmerli belaya hazır olun! Arkadaşınız sizi rakip olarak görüp ilişkiyi seyrekleştirir. Siz ne olduğunu anlamazsınız bile. Halbuki arkadaşınızın eşi sizin kardeşinizdir.Ama onlar bilmez…

bekar7

Aman ha bunlardan hemen evlenin sonucunu çıkarmayın. Hepsine karşı hazırlıklı olun, gardınızı alın ve tadını çıkarın bekarlığın. Bekarlık sultanlıktır.

Su-İstanbul 2013

Lütfen Paylaşın...

Bu yazı yorumlara kapalıdır.