Bayram da Bitti, Tatil de…

0

Kurban Bayramı, yaz tatilinin “zoraki” uzatma devresiydi. Yağmurdu, seldi, trafik kazalarıydı, eve dönmek için bitmez tükenmez yolculuklardı… Ve sonunda o da bitti.

Artık yeni bir sayfa açılıyor. İlginç bir dönem…

bayram da bitti1

 

Sabaha karşı meraklısı gözlerini göğe dikecek. 27Eylül’ü 28 Eylül’e bağlayan gece ay tutulması yaşanacak. Adına “Süper ve Kanlı Ay’daki tam tutulma” denilen bu doğa olayını izlemek istiyorsanız saat 03.10’da yatağınızdan çıkmanız gerekiyor. Türkiye’de sabah 06.00’ya kadar izlenebilecek bu tutulmayı tekrar görmek için 2033’e kadar beklemeniz gerekeceğini de göz ardı etmeyin… Uykudan fedakarlıkta bulunmaya değmez mi?

bayram da bitti3

 

Zaten büyük kentte yaşıyor ve üstüne bir de okul çağında çocuklarınız varsa ya da çalışıyorsanız, Pazartesi sabahı erken uyanmak bir zorunluluk. Zorlu bir trafik sizleri bekliyor olacak… Hava durumuna da bir göz atın. Ülkenin önemli bir kısmında yağmur bekleniyor… Şemsiye unutmamak da fayda var.

Sonrasında bir süredir unuttuğunuz günlük koşuşturmaya isyan edeceğiniz saatler başlayacak. Birikmiş işler, ödemeler, karamsarlık veren ekonomik göstergeler, terör haberleri, siyasi polemikler…

Yine de bardağın dolu tarafından bakmak lazım… “Çocukları nasıl meşgul edeceğim?” sorusuna cevap arayan anneler için güzel günler başlıyor.

bayram da bitti6

 

Diğer sorunlar için de bir umut ışığı var. Amerikan Ulusal Havacılık Dairesi NASA akşam saatlerinde Mars gezegeniyle ilgili bir basın toplantısı düzenleyecekmiş. Kim bilir?  Belki başka dünyalar ve umutlar gündeme gelebilir. Umut fakirin ekmeği…

Öğrencilere başarılı, öğretmenlere sabırlı, ailelere az masraflı ve ülkemize huzur dolu eğitim öğretim yılı diliyoruz.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın