Bahara Az Kaldı, İşte Havalı Saç ve Makyaj Trendleri

0

Bahara ne kaldı, vitrinler çiçek açtı bile…Sezonun havalı saç ve makyaj trendlerini şimdiden takip edin.

  • Orkide rengi fuşya rujlar dudaklarda muhteşem duruyor. Modacılara göre “kırmızı ruj siyah elbise ise, fuşya renginde ruj deri cekettir”.

Dolgun bir etki vermek için krem rengi rujun altına mat ve akışkan bir formül uygulanıyor. Dudaklar ön planda olmalı, bunun için cildin                         aydınlık olması gerekli. Kapatıcı sürmeden önce cilde nemlendirici bir baz ve aydınlatıcı kullanılıyor.

makyaj92

  • Tırnaklarda metalik ve şık bir görünüm var. Parti kızı kıvamında gösteren bu tırnaklar için 3-4 kat parıltılı oje uygulanıyor. Önemli olan mükemmellikten uzak görünmesi diyor modacılar.

tırnak12

  • Saç aksesuarlarında antika görünümlü iğne ve tokalar kullanılıyor. Saça daha sofistike bir görünüm veren bu parçalar taç olarak kullanılıyor ya da yana takılıyor, önemli olan rastgele yerleştirilmesiymiş.

moda134

  • Atkuyruğu saç modellerinde saça kurdeleler bağlanıyor. Goblen veya saten kumaşlardan kurdeleler tercih edilirken, öğrenci kıvamında olmamak için kurdeleyi tam bağlamayın, fiyongun birisini çözün.

saç71

  • Gözlerde ve dudaklarda, yumuşak pembe tonlar beraber uygulanıyor. Göz çevresinde aydınlatan bir enerji için göz kapakları ve kıvrımlarına soluk böğürtlen rengi far uygulanıyor. Üzerine soluk pastel tonlu bir allık, dudaklara ise hafif pembe renkli balm sürülüyor.Ten rengi daha koyu olan kadınlarda farı sürerken boz kahverengi tonlar kullanılıyor.

makyaj96

  • Yine göz makyajında kalın, kare kesitli ve her cilde yakışan gök mavisi eyeliner uygulanıyor. Akmaması için jel eyeliner üzerine, aynı tonda pudra yapılı göz farı geçiliyor.

 makyaj95

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın