Bahar Coşkusu İle Hayatınıza Ufak Dokunuşlar

0

Hayatınızda değişiklik yapma kararı alırken bunun ille de büyük bir adım olması gerekmiyor. Günlük alışkanlıklarınızda ufak değişikliklerle başlayarak, uzun vadede başarılı olabilirsiniz.

Nasıl mı;

Diyelim spora başlamak istiyorsunuz, ama zor geliyor. Ne de olsa haftada en az 3-4 gün gitmeniz gerekecek.

Tek seferde en az 1 saat egzersiz yerine haftada 6 gün 15 dakika yürüyüşe başlayın.

Telefonunuza anımsatıcı kurun. Her saat başı çaldığında ayrı hareketler yapın. İster squat, ister esneme hareketi isterseniz dolaşım hızlandıran 30 saniyelik zıplama hareketi yapın.

Bu ay 1 beden incelme niyetiniz varsa yavaş incelmeyi tercih edin.

Öğle yemeğinizi ana öğün olarak planlayın. Bu saatlerde sindirim sistemi hızlı çalışır, insülin seviyesi de düzenli olduğundan açlık hissi fazla olmaz. Bu durumda kahvaltı ve akşam yemeklerinde salata, sebze, çorba, smoothie ve doyurucu lifli besinleri tercih edin.

En büyük ana öğünüzden önce bir adet armut veya elma yiyin. İçerdiği pektinler daha tok hissetmeyi sağlıyor.

Yemek saatleri sabah-akşam arasında 12 saat olursa incelmek daha kolay; birkaç saat ara vererek yediğinizde karaciğer, kolestrolü asite çeviren enzimleri salgılar. Bu asit kalorileri ısıya dönüştürerek gece yağlarınızı eritiyor.

Stressiz yaşamayı herkes ister. Yoğun yaşam temposunda tamamen kurtulmayı hedeflemek zor, en iyisi kendinize sakin anlar yaratmanız olacak.

Sabahları 20 dakika erken uyanmayı deneyin. Günün yorucu temposuna başlamadan önce rahatlatıcı bir banyo ve sessiz vakit geçirerek bunu başarabilirsiniz. Koşuşturmadan hazırlanmak aynı zamanda size kontrollü hissettirecek.

El refleksolojisi ile sakinliği yakalayabilirsiniz. İşaret ve başparmak arasındaki V kısmını sıkarak adrenalini düşürebilirsiniz. Başparmak kıvrımından aşağıya doğru masaj yaparak boynunuzdaki gerginliği gevşetebilirsiniz.

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın