Bacaklarınızı Şekle Sokacak Estetik Uygulamalar

0

Her kadın güzel bacaklara sahip olmak ister. Bacaklarda ne yazık ki zayıflama, yağlanma, sarkma ve şekil bozukluğu problemleri görülebilir.

Hangi estetik yöntemler uygulanarak istenilen forma kavuşabilirsiniz;

“Uyluk Germe” yöntemi bacak ve basen içlerindeki deri sarkmalarında uygulanıyor. Yaşın ilerlemesi, kilo verme nedeniyle deri elastikiyetini kaybediyor, bu şekilde oluşan sarkmalarda  uyluk germe yapılıyor.

Bu işlem genel anestezi altında uygulanıyor. Sonrasında özel korseler giyilmesi, bir süre ağır egzersizlerden kaçınılması öneriliyor. İşlemden sonra gevşemenin durumuna göre kasıkta ve bacağın iç kısmında bir iz oluyor.

İç basenlerdeki deri sarkmaları, dizlerin içindeki yağ birikimleri, diz altı ve ayak bileğinin kalınlığı ile ilgili problemlerde “Lazer Lipoliz” ve “Liposuction” uygulamaları yapılıyor.

İşlemin hangisi olacağına doktor kontrolünden sonra karar veriliyor. Lipoliz işlemi yağın eritilmesi demek ve lazer kullanılıyor. Ultrasonic dalgalarla yağın parçalanması da yapılıyor. Yağlar eridikten veya parçalandıktan sonra “suction” denilen emme işlemi yapılıyor veya kendi haline bırakılıyor. Bırakılırsa vücut lenf dolaşımıyla yağı atıyor. Suction işlemi yağ miktarı fazla ise yapılıyor.

Diz bölgesinde suction ve eritme işleminin beraber uygulanması daha iyi sonuç veriyor. İşlemden sonra 4 hafta korse giyilmesi gerekiyor ve 3 haftadan sonra ağır egzersiz yapılabiliyor.

 

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın