Atilla Özdemiroğlu Yaşamını Yitirdi.

0

Sanat dünyası bir önemli ismini daha kaybetti. Bir süredir akciğer kanseri tedavisi gören müzisyen Atilla Özdemiroğlu, bu sabah vefat etti.

Atilla Özdemiroğlu’nun eserleri  yaşamımızın önemli bir dönemine eşlik etmişti ve edecek de… Her birimizin farkında olmadan ezberle bildiği, Arkadaş, Sevda, Eskidendi Çok Eskidendi, Firuze gibi şarkıların var olmasında büyük emeği geçen bir sanat insanını yitirdik.

Türk sinemasına da müziği ile can veren isimlerdendi Atilla Özdemiroğlu. Teyzem, Muhsin Bey, Adı Vasfiye ve Ağır Roman gibi birçok unutulmaz filmin müziklerinde imzası var. Son olarak Taylan Biraderler’in yönettiği Vavien adlı film için yaptığı müziklerle, SİYAD Ödülleri’nde ‘En İyi Film Müziği’ ödülünü almıştı.

özdemioglu bir cok filmin muzigini de yapti

Attila Özdemiroğlu, 5 Ocak 1943 tarihinde Ankara’da doğdu. Genç yaşta müziğe ilgi duymaya başladı. Daha Ankara Atatürk Lisesi’nde öğrenciyken müzik etkinliklerine katılmaya başladı. 1966 yılında Durul Gence 5 orkestrasına girdi ve bundan sonra çeşitli orkestralarda görev aldı. Besteci ve aranjör olarak çeşitli eserlere imza atan Atilla Özdemirooğlu, Ajda Pekkan, Nilüfer, Kayahan, Sezen Aksu, Onno Tunç, Uzay Heparı gibi isimlerle çalıştı. Film müzikleri de yapan sanatçı, yedi adet Altın Portakal Ödülü’nün sahibidir. Evli ve dört çocuk babası olan Özdemiroğlu 73 yaşında hayata gözlerini yumdu

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın