Astrolojiden Anlamam Ama…

0

Herkes kadar hatta belki biraz daha fazla meraklıyım astroloji konusunda yazılıp çizilenlere. Ama sadece amatör bir okuyucu olarak. Doğal olarak, Ocak ayının başından beri aman “Merkür geri gidiyor dikkat!” çığlıklarını ben de duydum. Elektronik ya da elektrikli aletler bozulursa “normal karşılamam gereken bir dönem” deyip geçtim. Telefonumun bozulmasına, fırının kendini imha etme kararı almasına, elektrik süpürgesinin greve kalkışmasına da sesimi çıkarmamaya hazırdım, yalan yok.

Daha fenası oldu… Uzun süredir emek verdiğimiz işimiz tamamen “teknik” nedenlerden ötürü sıkıntıya girdi. İşin bu boyutundan bihaber olduğumuz için arızalar ile ilgili anlatılanları ve çözüm önerilerini dinlerken eminim çok komik görünüyorduk. Bilmediğimiz bir dilin şifrelerini çözmek o dönem hiç de heyecanlı değildi. Durup durup Merkür’ü andım. Neyse ki kullandığım ifadeleri kimse duymadı.

astrolojiden anlamam 1

 

 

“28 Ocak geçti, Merkür de kendi yoluna gitti…” diye sevinmeye başlarken, astrologların yazdıklarına biraz daha fazla önem vermeye başladım. Şubat ayı konusunda henüz aralarında görüş birliği sağlanamamış anlaşılan. Kimisi Şubat ayı harika olacak yenilikler sizi bekliyor derken kimileri biraz daha temkinli. İnsan hep iyiyi duymak ister… Ben de öyle yaptım. Yeni projeler için kolları sıvadık, çok güzel hayallerimiz var. Üstelik bize o anlamadığımız dili tercüme edecek bir de teknik danışmanımız oldu. Bir süredir yeni bir ev arayışındaydık. Sanki benim isteklerime göre çizilmiş bir ev de buldum. Hem yerleşme takvimi ve meteorolojik koşullar da birbirini tamamlıyor. Nasıl kulağa hoş geliyor değil mi?

İşte bu noktada “temkinli olun!” diyen astrologlar devreye giriyor. “Kendim oturacağım” diye beni evden çıkarmak isteyen ev sahibime ulaşamadığım için taşınma takvimini askıya almam gerekebilir. Bu da hayallerimdeki evi kaybetme riskini gündeme getirir. İş konusundaki o güzel hayaller de bir süre ertelenebilir. Çünkü ortağım spordan hiç hazzetmediği halde daha çok futbolcularda görülen bir sağlık sorunuyla karşı karşıya. Geçireceği operasyon ve sonrasında onu bekleyen tedavi sürecindeki sıkıntılara mı yanalım yoksa olmayan aktif spor hayatının bittiğine mi yanalım?   Yine de umudu yitirmemek lazım.

astrolojiden anlamam2

 

 

Şubat ayını bunlarla geçireceğiz de, sonrasından korkmuyorum desem yalan olur. Çünkü, yurdumun tüm astrologları, Mart ayı için çok vahim öngörüler yapıyor. Okuyunca bir sığınak bulma telaşı kaplıyor insanın içini. Böyle giderse internet üzerinden astroloji eğitimi almanın yollarını arayacağım…

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın