Astroloji Bize Neler Anlatıyor ?

0

Uzun zamandır Amerikalı astrolog Susan Miller’ı takip eden arkadaşım sayesinde gezegenlerin durumuna göre ne zaman, nelere dikkat etmem gerektiği konusunu atlamaz oldum. Yeni bir işe girip girmemeyi, elektronik aletleri ne zaman satın almam gerektiğini yada bir işe imza atmanın zamanını sıkı sıkıya takip eder oldum.
Gezegenler ne söylüyor, doğum haritası nedir, Satürn, Jüpiter ve Mars’ın konumlarında neler olacağını artık öğrenmenin zamanı geldi de geçiyor.
Doğum haritası doğduğumuz anda bizi mühürlüyor, yani alın yazımız. Bu harita üzerinde kişilik özellikleri, hayata geliş amacı, bu amaç için nasıl hareket etmemiz gerektiği, olaylara karşı tepkilerimiz görülebiliyor. Hayatımızdaki hatalar, bizim yaptığımız seçimlerden kaynaklanıyor.
Kişilik özellikleri gösteren gezegenlerin birbiriyle olan açıları; bulundukları konum hayata gelme amacımızı, karşılaştığımız olaylara verdiğimiz tepkileri ve aile hayatımız gibi birçok bilgiyi veriyor.

astroloji16

Ayın konumu ve güneşle olan açısı, yaşamsal ve kadersel döngünün bilgilerini veriyor.

Transit terimi de gökyüzünün o anki yerleşimini anlatıyor, gelecekte ne tür etkilerle karşılaşacağımızın haberini veriyor.
Gezegenlerin ilerleme hareketi şöyle;
Jüpiter yılda bir, Satürn 2,5 yılda bir, Plüton 7-8 yılda bir, Neptün ve Uranüs 14 yılda bir burç değiştiriyor. Bu uzun dönem bir ömrü etkiler.
Gezegenleri açılarının anlamı ise;
Üçgen açı hayatımızda girişimlerde bulunurken destek veriyor. Yan yana gelmeleri olumlu ya da olumsuz açılardan değerlendiriliyor. Kare açı ve karşıtlık, zorluk ve mücadeleyi ifade ediyor. Karşıtlık ayrıca dolunay gibi, gerginlik yaratıyor.

astroloji12

Astrolojik haritada görünenleri değiştirebilir miyiz? Kaderi yönetemiyoruz. Haritalarda gölgeler, zorluklar olabilir, ama öyle bir transit olur ki fırsatlar yaratır, önemli olan dengeyi bulabilmek diyor astroloji ile uğraşanlar.

Gezegenlerin anlamları nedir;
• Güneş, yaşamın kaynağı ve insanın dünyaya dönük yüzüdür.
• Ay; ruhumuz,duyguları,geleneksel değerler,içgüdüler,değişimler ve alışkanlıkların işaretçisidir.
• Uranüs; anilik, değişim, yenilikler, toplumsal kısıtlama, bağımsızlık,icatlar ve teknolojiyi temsil eder.
• Plüton; yüksek enerji, yüksek ve görünmeyen güç,noktalama ve sonuçlandırma gezegenidir.
• Neptün; soyut kavramlar, doğa üstü güçler, bilinçaltı, gizlilik ve hayalleri anlatır.

astroloji10

• Jüpiter; bilgelik, genişleme, uyum, öğrenim,din, kanun,felsefe ve büyük şansları temsil eder.
• Mars; hareketlilik,enerji, güç, kuvvet, şiddet, savaşın işaretçisidir. Aynı zamanda cinsel enerjiyi yönetir.
• Merkür; mantık, iletişim, yaratıcılık, yazı, yolculuk, alışveriş, bedensel ve zihinsel haberleşmeyle ilgilidir. Merkür geri giderken neler oluyor ? Merkür geri giderken doğanlar, geri giderken işe girişirlerse başarı sağlarlar. Ama bu dönemde asla yeni bir projeye başlamamak ve karar vermemek gerekir.

• Venüs; sahip olma, güzellik, çekicilik, sevgi,lüks yaşam isteği,sanat, uyum, birlik ve küçük şansların gezegenidir. Venüs geri giderse aşk ilişkilerinde problemler yaşanır.

• Satürn; sorumluluk, disiplin, konsantrasyon ve sınırlama gezegenidir, iradeyi denetler. Zaman tanrısı olarak adlandırılır ve hayatımıza sınır koyarak zamanı yönlendirir, istemesek de hayatımızdan gereksiz şeyleri çıkarır ve sağlam temeller atar. Bizi sınırlar ve duvarlar örer. Kırmızı ışık gibi durur karşımızda, bu yüzden endişe yaratabilir.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın