Aşk Güzeldir. Takıntı Sağlıksızdır.

0

Aşk,hayatımızın olmazsa olmazlarından.Ayaklarımızı yerden kesen, belki bir anlamda gözümüzü kör eden,dış dünyayla bağlantıyı bir süre için de olsa kesen o hain duygu… Düşünmekten bir türlü vazgeçemediğiniz,uğruna her şeyden vazgeçmeyi düşündüğünüz birisi olmadı mı hiç? Onunla birlikte geçirilen mutlu anlarda göklere uzandığınız ,bir tek olumsuz ifadesiyle kara yas matemler bağladığımız o “delilik” hali…

Aşk söz konusu olduğunda,baş rolde yine biz kadınlar varız elbette.Belki duyguları karşı cinsten daha coşkulu yaşayabildiğimiz için,aşk bizim yaşamımızda daha önemli.
•Romantik ilişkileri hayatımızın merkezinde tutan bizler,ilişkimizin devamlılığını sağlamak konusunda gereğinden fazla özverili ve hırslı davranabiliyoruz.Bu uğurda bazı gerçekleri görmezden gelmemiz de mümkün.İyi bir eş bulma, yuva kurma ve annelik dürtüsü işin içine girince durum daha karmaşık hal alabiliyor.
•Aşık olduğumuz adam hakkında saatlerce konuşup etrafımızı bayıltan, tanıdık ortak arkadaşları sıkıştırıp onunla ilgili her türlü bilgiyi elde etmeye çalışırken,
•Karşılaştığımız her olayı,her durumu duygusal ilişki açından değerlendirirken,
.Kahve telvesinden çıkarılan anlamlara göre yaşamı şekillendirirken,
• Belki de çocukluğumuzda ilgisiz kalmamızdan dolayı, ihtiyacımız olan güveni ve sevgiye ulaşmaya çalışıyoruz. Çocukluk döneminden kaynaklanan sağlıksız ilişkiler yüzünden, bizler, şimdi,aşk ile takıntıyı karıştırıyor olmayalım sakın !

Terk eden sevgilinin döneceğini beklemek, umudunu kesmemek, hayatına devam edememek gibi durumlar, aşkı değil takıntıyı işaret ediyor. Takıntı durumunda,aşık olunan kişi ile ilgili ayrıntılar akıldan çıkmaz.Bu kişiler, başkaları ile hayatına devam etmekten korkup, kendine hiç dönmeyecek birini bekleyerek aslında güvenli alanında kalmış oluyorlar. Aşk güzeldir,ama takıntı,hastalığı çağrıştırır.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın