Artvin Kazandı! Şimdilik…

0

Günlerdir Türkiye’nin gözünün üzerinde olduğu Artvin Cerattepe  için bekleme sürecine girildi. Artvinliler, Cengiz Holding’in bünyesinde bulunan Eti Bakır’ın bölgede maden arama ve çıkarma çalışmalarına başlamaya hazırlanmasına karşı çıkmış eylemlerle tepkilerini göstermişlerdi.

artvin kazandi1

 

Sonunda sorun, başkente taşındı. Başbakan Ahmet Davutoğlu bugün  Artvin heyetini Çankaya Köşkü’nde kabul etti. Cerattepe’deki maden çalışmasıyla ilgili toplantı devam ederken heyecana neden olan haber, sosyal medyadan duyuruldu. Artvin Belediyesi’nin  sosyal medya hesaplarından  Cerattepe’deki maden çalışmasının hukuki süreç bitene kadar durdurulduğu duyuruldu. Bu paylaşım kısa süre içinde Başbakanlık kaynakları tarafından da doğrulandı.

      Bir kaç saat sonra da Başbakan Ahmet Davutoğlu Artvin heyetiyle yapılan görüşmede varılan sonucu  Konya’da açıkladı. Davutoğlu, “Onlara hükümetimiz adına bazı teminatlar verdim. Öncelikle Cerattepe’deki çalışmalar, mahkeme kararı sonuçlanana kadar durdurulacak. Herkes, hukuka saygı gösterecek. Bu konunun istismar edilmesine asla izin vermeyiz. Cerattepe’de aldığımız karar çevreye verdiğimiz değeri gösteriyor” dedi.

Şimdi gözler hukuki sürecin ne yönde gelişeceğine çevrildi…

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın