Aromaterapik Dokunuşlarla Rahatlayın

0

Doğanın cömertçe sunduğu bu sihirli bitkilerden yapılan yağlar insanların birçok derdine çare olmaya devam ediyor. Ruhsal, bedensel ve zihinsel rahatlamaya etkisi olan yağlar doğal tedavi yöntemi olarak binlerce yıldır kullanılıyor.

  • Uyarıcı ve Canlandırıcı Etkili Yağlar;

Okaliptüs yağını enerjinizin dengesiz olduğunu hissettiğiniz dönemlerde kullanın. Zihin açıklığı ve konsantrasyon sağlayan, güçlü antiseptik özelliği ile soğuk algınlığına iyi gelen bu yağı vücudunuza kuru olarak sürün, sonra durulayın.

Biberiye ve nane yağları ile gününüzü canlandırabilirsiniz. Biberiye yağı zihne ve duygulara berraklık verir. Nane yağı depresyon ve zihinsel yorgunluğa iyi gelir. Uyarıcı etkili nane yağı zihni gereksiz konulardan arındırıp öfkeden uzaklaştırıyor.

  • Enerji ve Mutluluk Etkisi Olan Yağlar;

Limon yağı düşünceleri netleştirip zihni tazeliyor. Duş alırken hem cildiniz nemlenecek hem de kokusu sizi canlandıracak.

Bergamot yağı endişe nedeniyle mutsuzluk yaşıyorsanız moralinizi yükseltiyor ve sakinleştiriyor. Öfkeliyseniz, hayal kırıklığı yaşıyorsanız enerjinizi yükseltiyor.

Greyfurt yağı kıskançlık, olumsuz duygular ve kafa karışıklığında etkili bir yağ, turunç yağlarının moral düzeltici ve enerji verici etkisinden faydalanın.

  • Sakinleştirici Etkisi Olan Yağlar;

Paçuli yağı kararsızlığınızı gideriyor ve zihninizi berraklaştırıyor. Biraz gülmeye ihtiyacınız varsa paçuli yağını duştan sonra sürün, neşeli aroması sizi sakinleştiriyor.

Lavanta yağı en bilinen yağlardan, dalgalanan duyguları dengeliyor. Depresyon ve halsizliğe karşı canlanmanızı sağlıyor. Histeri, panik ve endişe hissini yatıştırıyor. Antiseptik ve antibiyotik özelliği de var.

İsterseniz küvete 5-6 damla ekleyip baş ağrınızı geçirin, isterseniz yastığınıza 2-3 damla damlatarak uykusuzluktan kurtulun.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın