Araştırmalar Modern Bir Kadının Hayatının 31 Yılını Diyetle Geçirdiğini Söylüyor !

0

 

Kadınların diyetle imtihanı bitmiyor. Sağlıklı yaşam, sağlıklı beslenme, sağlıklı yaş alma derken yıllar hızla geçiyor.

Oysa alışkanlıklarınızdan kurtulup egzersizlerle kilo vermenin bir çok yolu var.

Kalbinizi çalıştırmak için alt ve üst vücutlar arasında değişerek egzersiz yapmak kardiyovasküler sistemi çalıştırır. Fazladan yağ yakarsınız, çünkü bu antrenman çok hız gerektirir. Kalp bir uçtan diğer uca kan pompalarken zorlanır. Hem de alt ve üst vücut sırayla dinlenir.

diyet13

Zıplama antrenmanları önce kasları gerip sonra çalıştırıyor. Tenis, voleybol ve kayak sporlarında bu hareketler kullanılır, sporu seviyorsanız hiç zor gelmeyecek. Yoğun olan bu egzersizler yüksek kalori yaktırıyor.

Yürümek ve koşu gibi yüksüz egzersizler, kendi ağırlığınızı kaldırdığınız bisiklet ve yüzme egzersizlerine göre daha çok kalori yaktırır.O nedenle bisiklet ve kürek yerine koşu bandına çıkın.

Egzersizlerinizi erkek arkadaşınızdan ayrı yapın. Erkekler kadınlardan daha ağırdır ve daha çok kalori yakarlar. Kadınların doğası gereği vücudunda yeteri kadar yağ zaten var. Bir de beraber spor yaparsanız o daha çok yakar siz de bakarsınız, en iyisi ayrı ayrı yapın.

spor37

Ana yemeklerden önce yağsız salata ve çorba yiyerek alacağınız kalori miktarını azaltın.

İştahınızı kapatmak için kapsaisin içeren biber yiyin. Biberlere acılığını veren bu madde iştahınızı kapatır ve kalori harcatır.

Her gün 10 dakika diyafram nefesi egzersizleri yapın. Bir eliniz göğsünüzde diğeri karnınızda olacak şekilde derin nefes aldıkça karnınızın şişip inmesini kontrol edin. Bu nefese odaklanmak yağ yaktırır. Sizi rahatlatır ve stresinizi azaltır. Böylece stresin etkisiyle salgılanan ve yağ depolatan kortizol hormonundan kurtulursunuz.

Zayıflamak için kas yapmaya çalışın.Ağırlıkları daha ağır kaldırmak kas yapmanıza yarar. 1 kilo ekstra yağsız doku, 24 saatte 100 kalori fazla yakıyor.

spor42

Yağ yakmanın bir diğer yolu sabahları aç karına koşmaktır. Geceleri uyuduğunuzda aç kalmak adrenalini artırır ve insülini düşürür. Bu durum yağın enerji için kullanılmasını uygun hale getirir.

Egzersizlerden sonra aşırı oksijen tüketimine sporcular “art yakıcı etkisi” diyor. Bu etki, aralıklı ve yüksek yoğunluklu antrenmanlarda normal kardiyoya göre daha fazladır.

Yeni bir terim gündemde “egzersiz olmayan aktivite termogenesis”; anlamı günlük hayatta hareket etmek, kıpırdamak  ve ayakta kalmak demek…Gün içerisinde yaptığınız bu hareketler 350 kaloriye kadar yakıyor. Demek ki iş yerinizde daha çok ayakta iş yapmaya çalışabilirsiniz.

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın