Aradığınız İdeal Erkek Hayatınızın Aşkı Olabilir mi?

0

İdeal kadın ya da erkek var mıdır, bu baktığınız açıya göre değişir. Bir kadının ideal erkeği bulabilmesi için, önce kendisindeki eksiklikleri tamamlaması gerekmez mi? Yoksa sizdeki eksiklikleri tamamlayacağına inandığınız kişilerin peşinden gidersiniz.
Kadınlar evleneceği erkeği nasıl seçer? Genellikle kendi babasında gördüğü eksiklikleri tamamlayanları tercih ediyor. Bu şekilde aradığı ideal adamı bulduğunu düşünebilir oysa eşinin belki de farklı yönleri eksik, sorumsuz, gezmeyi tozmayı sevip de çalışmayı sevmeyen, böylece hayatın tüm yükünü size bırakan biri olabilir. Aileyi seçemiyorsunuz, ama hayat arkadaşınızı siz seçiyorsunuz.

ideal4

Yanlış seçimlerden kaçınmak sizin elinizde, ailenizde sizi mutlu ve mutsuz eden noktaları tespit etmeniz ve ” artılarının üzerine, mutsuz olduğunuz noktaları dolduran birisini” eş olarak seçmeyi başarabilmelisiniz.
Babasız büyüyen bir kadın, kendini güvende hissedebilmek için kendisini koruyan bir figüre ihtiyaç duyar ve yaşı daha büyük erkekleri seçebilir, burada rolleri ayıramazsa mutlu da olamaz.
Seçimlerimiz sadece bununla sınırlı olmayabilir, aşk faktörünü atlamamak gerek. Aşık olduğunuzda zaten mutlu oluyorsunuz. İşler bir yerde doğru gitmezse, önce siz değişirsiniz bu da ilişkinize yansır. Öncelikle kendinize değer verin ve özel olduğunuzu bilin, her şey sizde başlayıp bitiyor aslında. Hayatta vazgeçemeyeceğiniz kişi, “sizsiniz”.
Anne ve babanın çocuklarını anlaması ve güven duymasını sağlaması, önce okul sonra da iş hayatına pozitif yansır. Böyle bir güven ilişkisi yoksa, ilişkilerinde hep kontrollü olmak zorunda hissediyor. Ama doğrusu hangi roldeyse o olmasıdır…Baba ise baba, eş ise eş olabilmeli.

http://www.dreamstime.com/-image17790651

Mutlu olabilmek için sağlıklı sorgulama yapmanız gerekir. Ancak annenizin veya babanızın olumlu ve olumsuz yönlerini tartabildiğiniz zaman, sağlıklı seçim yapabilirsiniz. Zayıf bir anne figürü olduğunda babasının sürekli annesini ezdiğini düşünen çocuk, babasını seçtiğinde ilerideki seçimleri de güçlüden yana oluyor. Tam tersi sağlıksız anne davranışını seçip annesi gibi olmaya çalışırsa, sağlıksız seçimler yapabiliyor. O nedenle doğru yönden bakarak sorgulaması çok önemli.
İdeal kavramında; hayatın olumlu ve olumsuz yönlerine tümüyle bakabilen, kendini yetiştirmiş , bağımsız ve öz güveni yüksek kadın ve erkekten bahsediyoruz.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın