Anne Olmak İçin Yaşın Önemi Kalmadı. 70 Yaşında Anne Oldu…

0

İnanılması güç olaylar arasına girmeye aday olan doğum Hindistan’da gerçekleşti. Anne Daljinder Kaur, geçen ay oğlu Arman Singh’i dünyaya getirdi. Bu doğumla birlikte Kaur en geç yaşta anne olan kadınlar listesine adını yazdırdı. Çünkü kendi ifadesine göre yaşı 70. Doğum yaptığı hastane yetkililerine göre ise yaşı 72.

Kaur- Mohinder Singh çifti 46 yıllık evliliklerinde bir türlü çocuk sahibi olamamışlar. “Bir gün anne olabileceğime dair tüm umudumu yitirmiştim.” diyen Kaur Singh geçen yıl  eşini ikna edip  tıbbın imkanlarını kullanmaya karar vermiş. Hastane yetkilileri ve yakın çevrelerinin yaşlarını (anne 70 baba 79 yaşında) ve tedavi masraflarını (15 bin dolar- 45 bin Lira) öne sürerek çifti bu fikirden vaz geçirmeye çalışmaları da bir işe yaramamış.

70 yaşında anne oldu

Çiftin ısrarları üzerine klinikte, 20 yıl önce menapoza girmiş bulunan Kaur için çocuk sahibi olmasına yönelik tedavi süreci başlatıldı.Ve  başka bir kadının yumurtalarının suni dölleme yöntemiyle hamile kaldı. Hamilelik sürecinin sonunda Kaur 19 Nisan’da bebeğine kavuştu. Şu aralar bebeğini emzirmekle meşgul…

En yaşlı anne olma unvanı 2008 yılında 74 yaşında anne olan Rajo Devi Lohan’a ait.

 

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın