Altın Rengi ve Mavi Kurdele. İşte Oscar Modası…

0

Oscar törenleri, sinema dünyası kadar ünlü modacılar açısından da önemli. Özellikle tören öncesindeki kırmızı halıdan geçiş süreci ünlülerin kıyafetleri, takıları ve makyajlarının  değerlendirildiği en kritik nokta.

Dün geceki törende, ünlülerin renk seçiminde altın tonlarına ağırlık verdiği görüldü. Bunların başında ise bu yıl en iyi kadın oyuncu ödülünü alan Emma Stone yer aldı.

Givenchy Haute Coutre altın rengi tuvalet, eleştirmenler tarafından beğenildi.

Stone giysisine iliştirdiği minik bir rozetle aile planlaması çabalarına desteğini gösterdi.

Karanlığın Elli Tonu serisinin yıldızı Dakota Johnson da törene altın tonlarında bir tuvalet ile katıldı.  Johnson’ın boynundaki kolye ise fazlasıyla gösterişliydi.

Geceye Armani imzalı bir elbiseyle katılan Nicole Kidman’ın da tercihi altın tonlarındaydı.

Jesica Biel de  kendisini altının ışıltısına bırakan isimlerdendi.

Ünlü oyuncu, Kaufman Franco imzalı tuvaletini büyük bir kolye ile tamamlanmıştı.

Ve Charlize Theron. Dior imzalı metalik altın geçişli bir tuvaletle törene katılan Theron’u görenlerin dikkatini en çok taktığı küpelerin büyüklüğü çekti.

Hatta sosyal medyada Charlize Theron küpelerinin ağırlığı, değeri ve kulaklarının bu yükü nasıl taşıdığı konusu tartışıldı.

Fences adlı filmdeki başarılı performansı ile en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülünü kazanan Viola Davis modacı tercihini Armani’den yana kullanmış.

Kiraz rengi tuvaleti ile Davis törenin en renkli isimlerinden bir oldu.

Renk kullanımında en cesur isim ise Ruth Negga oldu.

Loving adlı filmdeki rolüyle en iyi kadın oyuncu adayı olan Negga’nın kırmızı tuvaletine iliştirdiği mavi kurdele dikkatleri çekti.

Kişi hak ve özgürlüklerini savunan sivil toplum örgütü ACLU’ya (American Civil Liberties Union-Amerikan Sivil Özgürlükleri Birliği) desteği simgeleyen mavi kurdele törende en çok kullanılan aksesuarlar arasındaydı..

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın