Akne Tedavisinde Yeni Yöntemler

0

Cilt problemleri arasında en sıkıcı olanlardan biri olan “akne” derdi bazen bitmek bilmez. Bilinen kimyasal veya mekanik deri soyma işlemleri ve lazer uygulamaları devam etmekle beraber, aknenin kaderini değiştirecek yeni yöntemler de uygulanmaya başladı.

Altın Tedavisi

Sebacia adlı akne araştırma merkezinde patentli olan “SEBOO2” içeriği cilde topikal olarak sürülüyor. İçindeki altın kaplı nano parçacıkları, cilde lazer ile uygulandığında sebum bezlerine zarar veriyor.

Sadece akne değil  izi de sorun, bunun tedavisinde de altından faydalanılıyor. “Ematrix”; cilde 24 ayar altın uçlu iğnelerle uygulanan,  ciltte mikro hasar yaratarak yenilenme mekanizmasını harekete geçiren bir sistem. Cilt bozukluklarında farkedilir bir iyileşme elde ediliyor.

aknetedavisi

Botoks Tedavisi

Akne izlerinin Botoks ile tedavisi mümkün, seyreltilmiş dozlarla deri içine verilen mikro – botoks ile yağ bezlerinin işlevi azaltılıyor. Bu işlemde kasın ciltle bağlantısını sağlayan yüzeysel kısmın çalışması engelleniyor. Bunun anlamı; küçülmüş yağ bezleri, daha az yağlı ve daha sıkı bir cilt demek oluyor. Dolayısıyla sivilce ve siyah nokta gelişimi azalıyor.

Botoks uygulaması ayrıca ciltte akne izlerinin çevre dokularda yarattığı çekintileri azaltıyor.

aknetedavisibotox

Teraclear

En yeni olan bu yöntem, 10 dakikada yüze uygulanan ve % 90 iyileşme vaadeden bir vakum ve ışık tedavisi.

Vakum ağzı ile akne gözeneğini kendine çekerek lazer ışığını direkt problemli bölgeye veriyor ve bakteriyi yok ediyor.

Akneye bağlı kızarıklıkları ve sebum salgısını büyük ölçüde azaltıyor.

Kistik akne tedavisinde ise ilaçla beraber uygulanan yöntem 2-4 seans arasında hızlı sonuç veriyor.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın