Akıllı Telefonlarda Yeni Uygulamalar, Yeni Alışkanlıklar

0

Yeni nesil akıllı tabletler ve telefonlar kullanıcıların hayatını değiştiriyor. Dünyada indirme rekorları kıran uygulamalar keşfedilmeyi bekliyor.
“Dragon Dictate” adlı uygulama, konuşulanları yazıya çeviriyor.Yazılanların e-posta,kopyala-yapıştır ve kısa mesaj olarak kullanılmasına imkan sağlıyor.

dragon

“AR MAPS”, akıllı telefon ve tabletlerin kamerası ve GPS’ini kullanarak sokak bilgilerini gerçek zamanlı görüntülüyor. Augmented Reality yani arttırılmış gerçeği kullandığından, bu haritalar kullanıcıları kurtarıyor. Normalde telefonlardaki haritalar uzak mesafelerde başarılı olurken, kısa mesafe için kullananları memnun etmiyordu.

armaps

“Zite” uygulaması iPad’de bulunan pocket uygulamasıyla birlikte çalışabiliyor. İlgi alanınıza göre oluşturduğunuz dergi, her açıldığında belirlediğiniz kategorilere göre yeni bir dijital dergi sunuyor.

zite

Bankamatiklerden barkod ile para çekme en çok tercih edilen uygulamalardan. Yeni nesil “OR” kodlarla, bankamatiklerden kartsız ve şifresiz para çekilebiliyor.

orcode

“Sunrise” kullanıcıların facebook, iCloud ve Google’daki etkinliklerini biraraya getiriyor, hem de etkinlik tarihindeki hava durumunun tahminini yapıyor.

sunrisecalender

“Mailbox” uygulaması, kullanıcıların tüm e-posta hesaplarını birleştiriyor.Mailbox üzerinde e-postaları önceliklendirebilir, arşivleyebilir, listelere ayırabilir ve silebilirsiniz.

Mailbox

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın