Akıllı Telefonlarda En İyi 5 Uygulama ve Canlı Yayın Yapan Periscope

0

Teknoloji çağının hakkını vermek lazım, en iyi uygulamaları yükleyerek bir çok isteğinize kavuşabilirsiniz.

Pocket; sosyal medyada gördüklerinizi saklamak için gereken bu uygulama ile internette gördüğünüz ve daha sonra bakarım dediğiniz şeyleri cebe atıyorsunuz.

apps

Spotify; cep telefonu ya da tabletinizden sevdiğiniz şarkıya ulaşıyorsunuz. Son derece yaygın kullanılan bu uygulama artık bir salgın halini aldı.

apps1

Evernote; yazılı tüm notlarınızı her yerden yönetmenizi sağlıyor. Artık not almak, yapılacaklar listesi hazırlamak, fotoğrafları depolamak tarihe gömüldü.

apps6

Tuneinradio; nostaljik yönü ile radyodan kayıt yapmaya da yarayan bir program. Dünyada yayın yapan 100.000 den fazla kanalda sohbet, haber ve spora ulaşmanızı sağlıyor.

apps7

Snapseed; bu uygulamasız bir Instagram artık eksik kalıyor. Çektiğiniz fotoğrafların üzerinde oynayarak istediğiniz hale getirmeye yardımcı oluyor. Böylece kendinizi baştan yaratmış olacaksınız.

apps8

 

Periscope; en yeni uygulamalardan birisi ve yakında patlayacağı söyleniyor. Herkesin kendi kanalının olacağı ve oradan yayın yapabileceği bu uygulamada istediğiniz kişileri izliyor ve canlı yayın yapıyorsunuz !

Twitter satın aldığı için onun üzerinden bağlanılıyor. Periscope’u açtığınız an konular ve canlı yayındakiler görülüyor. İstediğiniz kişileri izleyip onlarla diyalog kuruyorsunuz. Siz yayına başladığınız an yorumlar gelmeye başlıyor. Üstelik yazmanız şart değil, konuşarak da cevap veriyorsunuz.

apps9

Konserler, maçlar ve toplumsal olaylar anında gerçek ve canlı iletiliyor. Tek kötü yanı uygulamayı kullanırken şarjınız çabuk bitiyor ve telefon da ısınıyor. Bir de izinsiz yayın yaptığınız için dava konusu olabilir mi çekincesi var.

Bu programın yaratıcılarından İranlı ortak Kayvon Beykpour, Gezi olayları sırasında İstanbul’daymış. Tanık olduğu şeyleri tüm dünyanın izlemesini sağlayacak bir yol olması gerektiğini düşünmüş. Yani ilham kaynağı olmuşuz :))

 

 

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın