87’inci Oscar Töreninin Yıldızı, Kadınlar ve Meksikalılar Oldu…

0

kirmizi hali2
Her yıl Oscar ödüllerinin dağıtım töreni büyük heyecanla beklenir.

 

kirmizi hali5

Öncelikle merak edilen yıldızların törene hangi kıyafetlerle katılacağıdır…

 

kirmizi hali4

Bu yıl gözler, üzerinde bir servet taşıyan geçen yılın en iyi yardımcı kadın ödülü sahibi Lupita Nyong’o’daydı.

Oscars_2015_Lupita_Nyongo

 

Calvin Klein imzalı elbisenin üstünde tam 6 bin tane inci bulunuyordu.  Dedikodu sütunları sadece elbise üzerindeki incilerin değerinin 150 bin dolar olduğunu yazıyor…

 

Ödül dağıtım gecesine ise her zaman olduğu üzere verilen sosyal mesajlar damgasını vurdu. Boyhood  (Çocukluk)filmindeki performansı ile en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülünü alan Patricia Arquette  kadın haklarına vurgu yaptı.

Arquette “Herkesin hakları için mücadele verdik. Artık Amerika’daki  kadınların eşitlik hakları için mücadele etmeliyiz” dedi.

Bu yıl en iyi film ödülünü Birdman (Atmaca) aldı. Filmin yönetmeni Alejandro Gonzales İnarritu, geçen yıl da en iyi film ödülünün bir Meksikalı yönetmen Alfonso Cuaron‘un Yerçekimi adlı yapıtla aldığını hatırlattı ve; “Üst üste iki yıl Meksikalılar. Burada şüpheli bir şeyler oluyor…” dedi.

Sean Penn yorumları yüzünden gecede en çok tepki toplayan isim oldu.

Penn Oscar heykelciğini İnarritu’ya verirken “Bu o… çocuğuna kim yeşil kart verdi?” dedi ve sosyal medyada sert şekilde eleştirildi.

Ancak Inarritu, Penn’in sözlerini, “Bence çok komikti. Sean’la aramızda işte böyle biraz acımasız bir ilişki var.” Diyerek yumuşattı.

Still Alice (Unutma Beni) filmindeki rolüyle en iyi kadın oyuncu ödülünü alan Julianna Moore ise Oscar’ın farklı bir yönüne dikkat çekti…

kadinlar ve meksikalılar

Moore “Oscar kazanmanın ömrü beş yıl uzattığını söylüyorlar. Eğer gerçekten de öyleyse çok teşekkür ederim çünkü kocam zaten benden daha genç.”

En iyi uyarlama senaryo dalında Oscar’ı alan Imitation Game (Yapay Oyun) filminin senaristi Graham Moore ise dokunaklı bir konuşma yaptı ve “16 yaşındayken intihar etmeyi ciddi ciddi düşünüyordum. Kendimi dışlanmış hissediyordum. Hiçbir yere ait değildim” dedi.

Moore, “Bugünse karşınızdayım. Ödülü benim o yıllarda hissettiklerimi hisseden çocuklara adıyorum. Farklı olmaya devam et.” dedi.

J.K Simmons  üzerinde en çok konuşulan filmlerin başında gelen Whiplash”da canlandırdığı zorba öğretmen tiplemesiyle en iyi yardımcı erkek ödülünü aldı.

kadinlar ve meksikalılar 2

Simmons  konuşmasında ” annenizi babanızı arayın. Mesaj atmak e-posta göndermek yeterli değil. Henüz konuşma şansına sahipseniz onların arayın.” dedi.

Selfie çekimsiz Oscar töreni olur mu hiç?

kadınlar ve meksikalılar selfie

Bu yılın resmi de Merly Streep ve  Jennifer Lopez’den geldi…

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın