8.Sınıfların Büyük Sınavı Yarın

0

1 milyondan fazla sekizinci sınıf öğrencisi için büyük gün geldi çattı. Bu yıl ilk kez uygulanacak Liselere Geçiş Sınavı yarın yapılacak. Adayların sınav yerlerine en geç saat 9’da hazır bulunmaları gerekiyor.

Liselere Geçiş sınavı iki oturum halinde gerçekleştirilecek. Saat 9.30’da başlayacak ilk oturumda, öğrencilerin sözel alanından 50 soruyu cevaplamaları istenecek. Saat 11.30’da başlayacak ikinci oturumda adaylar sayısal alandan 40 soru yöneltilecek.

Liselere Geçiş Sınavı’nın sonuçlarının 25 Haziran’da açıklanması bekleniyor Aralarında fen, sosyal bilimler, mesleki ve teknik Anadolu liseleri ve proje okullarının yer aldığı 1367 öğretim kurumu bu sınavın sonuçlarına göre öğrenci alacak. Yani bir milyondan fazla sayıdaki öğrenci, yaklaşık 126 binlik kontenjana girebilmek için ter dökecek. Bu yıl 80 kadar özel okul da Liselere Geçiş Sınavı çerçevesinde öğrenci alacağını duyurmuştu. Bu sınavla herhangi bir öğretim kurumuna yerleşemeyen öğrenciler evinin yakınındaki okula kayıt yaptıracak.

Yarın sınava girecek öğrenci kardeşlerimize başarılar diliyoruz.

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın