6 Kadın 6 Harika Hikaye

0

Biz kadınlar genç kalmaya ve güzelliğimize ne kadar düşkünüz değil mi ? Yaş almak güzel, “göz kenarlarımdaki kaz ayaklarını seviyorum” deseniz de kabul edelim, her yaşta beğenilmek arzusu kadının doğasında var.

ayna3

İngiliz Channel 4’te, “Fabulous Fashionistas” adlı 6 özel kadının hikayesinin anlatıldığı bir belgesel yayınlandı. Kendilerine yaşlı muamelesi yapılmasını reddeden, yaşlarına yenilmemiş ve herhangi birinin düşüncesine bağlı olarak yaşamaktan vazgeçmiş, ortalama yaşları 80 olan 6 kadın…
Brigid Sojourner; renkli bir stile sahip ve haftada 2 kez koşuyor. Aslında yaş ve stil ters orantılı olduğu halde, bunu kabul etmiyor ve renkli giyinmeye bayılıyor. Ailesindeki herkes ya ölmüş ya da intihar etmiş, ama o hayata sıkıca bağlanmış.

6kadın1

Jean Woods; 70 yaşında GAP’te çalışmaya başlamış, sonradan bir butiğe geçmiş ve hala orada çalışıyor.Gri küt saçlı, kısa kaküllü, koyu renk ruj süren ve ikinci el dükkanlardan süper stil giyinen biri.

6kadın2

Sue Kreitzman; 73 yaşında ve hepsinin en genci, ünlü bir yemek kitabı yazarı iken sanatçı ruhunu keşfetmiş. Sanatını kıyafetlerinde taşıyor, asla siyah ve bej renkleri giymiyor.Ayaklarından çok şikayetçi, ama Crocs’u keşfettikten sonra ne giyerse giysin altına onları giyiyor. Özel davetlerde tercihi ise Converse’ten yana oluyor.

6kadın3

Gillian Lynne; dansçı, eski balerin ve koreograf, yaşı 87 ama en az 30 yaş genç görünüyor. Hala her sabah 40 dakika esneme egzersizi yapmaktan vazgeçmemiş. Eşi, kendisinden 27 yaş genç ve 34 yıllık evliler…topluma aykırı bu, sapkınlık diyenlerin hiçbirisine kulak asmamış, “zaten hepsi öldü” diyor.

The Olivier Awards

Lady Trumpington; 91 yaşında ve Lordlar Kamarası üyesi. Çok zeki, esprili ve hazırcevap haliyle büyülüyor.

6kadın5

Daphne Selfe; 87 yaşında ve 70’inden sonra süpermodel olmuş. Uzun gri saçları ve karakteristik yüzüyle, İngiliz modasının sevilen ve popüler yüzlerinden olmuş.

6kadın6

Şimdi durup tekrar düşünelim diyorum; gençlik uğruna gereksiz şeyler yaptırmak mı yoksa hayatı severek, başkalarına bağımlı yaşamadan ve sağlıklı beslenerek genç kalmak mı ? Ben daha şanslıyım sanki, bizim ailenin kadınları 100’e yakın yaşıyor…

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın