40’lı Yaşlarda Göz Kusurlarından Kurtulmanın Yolları

0

Gözler bence yüzün en etkileyici bölgesi. Bu nedenle torbalanmalar, şişmeler,koyu halkalar ve çizgiler bir süre sonra canınızı sıkmaya başlar. Yıllar geçtikçe göz altlarındaki elastin ve kolajen kaybolur, cilt incelir ve damarlar belirginleşir, mavileşme oluşur. Derken kendinizi hyaluronik asit, renk açıcılar, kafein içeren kremleri denerken bulursunuz.
Yorgunluk, uykusuzluk ve stres de morluk ve şişliği tetikler. Stresli gözleri canlandırmanın bir yolu da C vitamini içeren nemlendirici ve jellerden faydalanmaktır.
• Göz altı torbaları, cildin bağ dokusundaki zayıflama ve göz altı yağ yastıklarının yerinden kayıp şişmesiyle oluşur. Alerjiniz varsa sıvı birikmesi, az uyku ve çok tuz kullanımı da etkiler. Evde soğuk soya sütünde ıslatılmış pamukla bu bölgeye 2 dakika uygulama yapabilirsiniz. Ya da yeşil çay ekstresi, kafeinli damar sıkılaştıran ve salatalık içeren ürünleri deneyebilirsiniz. Ya da dolgu enjektesini veya yağ yastığının üzerindeki deriyi gerginleştiren ultrason ve radyofrekans yöntemini tercih edebilirsiniz.

gözaltı1

• İnce çizgiler ve kırışıklıkları ise sürekli nemlendirmek gerekir, yoksa çizgiler derinleşir. Hyaluronik asit içeren ürünleri, dolgunlaştırıcı kök hücre ekstrelerini, retinoid ve peptidlerle anti aging göz kremlerini kullanabilirsiniz. Cildi sıkılaştırıcı ve kolajen üretimini artırıcı fraksiyonel lazer uygulamasını deneyebilirsiniz. Alın kırışıklıkları ve kaz ayakları içinse botoks veya dysport enjeksiyonları çare oluyor.
• Göz çevresindeki batıklık ayrı bir dert, yağ kaybı veya göz altlarındaki yağın yer değiştirmesiyle oluşur. Hacim arttıran Hyaluronik asit kremlerini kullanın. Diğer yöntemler ise plastik cerrahın uygulayacağı yağ aşılama ,yağ enjeksiyonu olabilir. 9-12 ay arası sizi rahat ettirir, üstelik beğenmezseniz cildinize enjekte edilen bir solüsyonla kurtulursunuz.

gözaltı3

Tabii makyajın nimetlerinden de faydalanmalıyız, işte sizi rahatlatacak makyaj hileleri;
Göz farınızı bal rengi tonlarında naturel ve parlak seçin.
Likit bir kapatıcıyı torbaların kenarına, gözünüzün iç kenarındaki şişkinlikleri örtmek için uygulayın. Sonra dikkati başka yöne çekin, elmacık kemiklerinizi ortaya çıkararak parlak gösteren bir makyaj yapın.
İnce çizgileri doldurmak için kreminizi sürün, üzerine silikon bazlı makyaj bazı sürün. En son kremsi bir fondötenle tamamlayın, kuru olmamasına dikkat edin ki çizgilerin arasına dolmasın.
Koyu halkaları gizlemek için gözün iç kısmından kaşınıza kadar ve alt kirpiğin altına kapatıcıyı sürün. Alt kirpiklere rimel veya göz kalemi sürmeyin, koyu renk bulaşmasın.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın